Český módní návrhář Jiří Kalfař představil novou kolekci

Publikováno: 15.02.2016 09:47 | Jiří Hofbauer

„Chtějl jsem spojit dohromady bohémské světy, cikánské tradice a styl básníků, umělců, králů a královen,“ vysvětluje návrhář Jiří Kalfař inspiraci ve své nové kolekci. „Mým záměrem bylo vytvořit a předvést svobodomyslnou kolekci, bohémskou. Téma, které mi dovolilo při vytváření být transformován do světa povídek a starých pohádek.“

„Chtěl jsem udělat barevnější kolekci, nekonvenční, ale zároven elegantní. Tak aby to vizuálně byl jakysi výlet do světa vzorů, malých detailů, materiálů, střihů a tvarů, kde používám vintage doplňky (knoflíky, šperky atp.), které mísím se současným designem,“ říká Jiří Kalfař.

JIRI KALFAR _011

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

Na MBKFD byla předvedena jak dámská, tak i pánská část kolekce. Kolekce spadá do tzv. slow ethical fashion. Vše bylo vyrobeno a produkovno zde v Čechách. Rovněž všechny kůže a kožešiny jsou faux-fur (umělá kůže neživočišného původu).

„Bohémství je něco, co mi přijde vlastně strašně přirozené. Já jsem strávil můj život na divadelních prknech, v jeho zákulisí a mezi všemi možnými druhy umělců. Stále jsem cestoval. Nikdy jsem nikde nezůstal na tolik dlouho, abych se tam usadil a zapustil kořeny,“ uzavírá návrhář.

Po loňské účasti na Origin: Passion&Beliefs v italské Vincenze, po uvedení jeho fashion filmu na FashionClash Festivalu v holandském Maastrichu, úspěšném uvedení dvou kolekcí na londýnský trh (32 Dover Street ve Wolf Badger) a na on-line platformě NOTJUSTALABEL.com a v neposlední řadě na jeho přehlídce na slovenském FashionLive! Bratislava, toto je další krok k úspěchu na mezinárodní scéně pro tohoto pražského návrháře.

JIRI KALFAR _001

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _002

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _003

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _004

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _005

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _006

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _007

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _008

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _009

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

JIRI KALFAR _010

Zdroj: Jiri Kalfar Atelier

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Černá varianta YEEZY BOOST 350 z kolekce adidas Originals by Kanye West Černá varianta YEEZY BOOST 350 z kolekce adidas Originals by Kanye West Spojení Kaneyho Westa s adidas Originals pokračuje i v roce 2016, kdy společně uvedou dlouho očekávanou černou variantu progresivních... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!