Cesta kolem vinic: ochutnejte vína z celého světa

Publikováno: 11.10.2014 12:07 | Jiří Hofbauer

Společnost Premier Wines & Spirits ve spolupráci s vinařstvími z celého světa připravila unikátní projekt Cesta kolem vinic. Každý z večerů se zaměřuje na specifickou oblast světové produkce vína. Během řízené degustace v baru Grand Cru vás Jakub Přibyl, trojnásobný mistr sommelier České republiky, zasvětí do tajů vín a jejich správného vychutnávání.

Víno si stejně tak můžete objednat domů díky předem sestavených ochutnávkových balíčkům. Ani tak nebudete ochuzeni o informace z úst sommeliera. Celý seriál Cesty kolem vinic najdete ve formě volně dostupné videodegustace na webových stránkách Premier Wines & Spirits. My takto vyzkoušeli kolekci německých vín.

IMG_0625

Zdroj: Menstyle

Německo má nejen znamenitá piva, ale současně patří mezi největší výrobce vína v Evropě a jeho vinařská minulost sahá několik staletí do historie. Má skvělé klimatické podmínky pro výrobu bílého vína. Jednou z nejoblíbenějších odrůd je Ryzlink rýnský, v Německu nazýván pouze Riesling. Pozornost si ale zaslouží i vína z jiných odrůd, jako je například Sylvánské zelené.

V balíčku německých vín jsme našli lehké, svěží víno Silvaner Iphof z vinařství Hans Wirsching. Následoval plnější Riesling Wachenheimer z oblasti Pfalz. Degustaci jsme uzavřeli výraznějším Riesling feinherb z oblasti Mosel. Výhodou videodegustace je její forma, která je nenáročná, do jisté míry zábavná a skutečně užitná.

Po Rakousku, Itálii, Německu a Španělsku se už v říjnu těšte na další díl tentokrát z Francie, v listopadu přibudou vína z Nového světa a v průběhu prosince vína na Vánoční stůl. Všechna vína objednáte na webových stránkách společnosti Premier Wines & Spirits.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!