Cestování s Rimowou

Publikováno: 14.01.2017 09:00 | Štěpán Molitor

Cestování je svoboda, kterou člověk opravdu prožívá. Tím, že cestujeme, objevujeme, co doopravdy znamená svět bez hranic. Jediné co k tomu potřebujeme, je prosté přání a ambice chtít poznávat. Dlouhou dobu bylo v Česku cestování za hranice nemyslitelné (když nemyslíme občasné výlety do spřátelených zemí). Možná proto je tolik populární dnes. Díky tomu, že jsme možnosti neměli, teď si jich vážíme.

Při cestování je důležité pohodlí i bezpečnost. Pokud se vše skloubí se stylem, je to ideální kombinace. Na kratší cesty nahážeme nutné propriety do pěkného weekend bagu. Na větší výpravy je už potřeba kufr. 

Firma RIMOWA se svou více než stoletou tradicí dobře ví, jak se svět neustále mění. Vzdálenosti se zmenšují a mění se způsob cestování a s ním i potřeby cestujících. Přesto zůstávají hodnoty, které jsou neměnn. Zkušenosti společně s tradicí a potřebou uvažovat jako vizionáři. Výroba kufrů RIMOWA není pouhé řemeslo, nýbrž výraz postoje, touhy vytvářet něco výjimečného. Z řemesla se tak stává řemeslné umění. Jak jinak popsat dokonalou souhru více než 200 jednotlivých dílů nebo výsledek více než 90 pracovních kroků, při nichž se nejmodernější technologie snoubí s přesností tradiční ruční práce?

NEJVĚTŠÍ SÍLA JE SÍLA CHARAKTERU TOPAS RIMOWA 

Zůstat věrný sám sobě, ale nepřešlapovat přitom na místě. Tímto motem se řídí řada kufrů TOPAS. První hliníkový kufr inspirovaný letadlem Junkers F13 v sobě už tehdy spojoval maximální stabilitu a minimální hmotnost, a tím nadchnul cestující po celém světě. Vývoj kufru s nezaměnitelnými drážkami se nikdy nezastavil a pokračuje i nyní. Přesto nebo právě proto nikdy neztratil pověst klasika mezi kufry i když s nenovějšími technologiemi. Electronic Tag nově přichází s dalšími zajímavými funkcemi. Displej kufru je nyní možné individuálně personalizovat nastavením svých iniciál, oblíbeného obrázku či obojího. Data jsou následně uložena a zobrazí se vždy, když kufr není pomocí visačky odbaven. Aktualizace je k dispozici pro verzi 1.2 a vyšší a prozatím ji mohu využívat uživatelé iPhonu. Pro verze Android bude aktualizace připravena v nejbližších měsících. Kolekce TOPAS myslí i na sportovce, tanečníky, cestovatele a jinak aktivní  lidi, kteří  potřebují své vybavení bezpečně uložit do prostorného kufru včetně například objemných šatů pro baletky, výstroje pro hokejisty či golfové nadšence. Topas Sport je k dispozici s kapacitou 89 litrů a 100 litrů. 

Topas Sport 2[1]

Zdroj: Rimowa Official

DOSÁHNOUT LEHKOSTI A UMĚNÍ VYNECHÁVÁNÍ - SALSA AIR RIMOWA 

"Udělej ze srdce, které touží po dálkách, průvodce na své cestě," slova od básnířky Rie Jasumi, která byla ve spojitosti s kolekcí SALSA AIR představena v nejnovějším katalogu RIMOWA inspirovaném Japonskem. Rie Jasumi nachází inspiraci často v přírodě. Otevřené básně zvané haiku nebo senryu se stávají úplnými teprve tím, jak je čtenář prožívá. Teprve pokud je na sebe necháte působit, poznáte jejich hloubku. Umění vynechávání, chápání a lásky vyžaduje citlivé a přesné porozumění pro to, co je zásadní. Právě z takového porozumění se zrodily kufry SALSA AIR. Vůbec nejlehčí polykarbonátová linie zavazadel RIMOWA je díky své vysoké odolnosti a nízké váze dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí cestovat nalehko. Přesto jim nechybí nic, co zákazníci očekávají od prémiové značky RIMOWA. To něco navíc, pokud jde o lehkost, dodává každé cestě bezstarostnost, která vytváří prostor pro inspiraci. 

Salsa_Air_820_77_46_4_FS_HiRes

Zdroj: Rimowa Official
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!