Chanel Métiers d'Art "Paris-Dallas" 2013/14

Publikováno: 13.12.2013 06:38 | Václav F. Mensa

Velká královna módy Gabrielle Chanel milovala cestování a proto Kaiser Karl už léta vytváří kolekce inspirované dlouhými cestami. Paříž – Istanbul, Paříž – Monte Carlo... Je jich hodně, jsou nezaměnitelné a spojují v sobě chanelovský chic s hlavními body cílové destinace. Poslední razítko v Chanel pasu je díky Bohu do Dallasu.

Karl se rozhodl v poslední kolekci propojit typický folklór tohoto amerického státu s luxusem francouzské značky. Nikdo jiný by si pravděpodobně nemohl dovolit vzít původní barevné vzory, tlusté vlněné látky a střapce ze kterých se tají dech. Ke slovu se dostala samozřejmě a kůže a kožešina. Jedním z prvních modelů byla luxusně střižená kožená bunda s lemem a podšívkou z tradičního chanelovského tvídu. Je to radikální kombinace ale Karl opět dokázal, že cokoliv udělá, dohromady hraje.

Dalším z hlavních prvků jsou samozřejmě džíny (klasická modř, klasický střih – tak jak to má být). Vysoké kožené boty, kožešinové boty z lišky. To vše funguje perfektně. Některé prvky by pravděpodobně měly zůstat jen na mole. Například střapcová pletená ponča (dobře, ta možná trochu přehnal) jsou ideální, pokud chcete hrát stylem i u ohně. Pak je to jasná volba. V tom případě si ale nezapomeňte pětistrunné banjo.

Velkým prvkem je kožešina, takže ji zkuste zařadit i do svého šatníku. Pánský, dobře střižený kabát s kožešinovým límcem je výrazem skvělého stylu. Popřípadě kožešinou lemované rukavice. Přes v posledních několika letech rozvíjející se trend umělých kožešin, ty vynechte. I když ochránci tvrdí opak, je to poznat a není to dobré. Je to jako nosit bižuterii místo zlatých šperků.

Bezpočet skvělých doplňků, které Karl předvedl se jistě ujme v následující módní vlně a lze je pojmout jako inspiraci pro svůj osobitý styl. Prošívané tašky, pro volný čas dokonce i hezky šité batohy. Ale s těmi pozor. Nedopouštějte se experimentů. Pořád to jsou batohy.

Je už pravidlem, že vše co Chanel vypustí na přehlídková mola je oceňováno. Tato kolekce neurazí avšak nedá se ani říci, že by byla převratná pro módní svět.

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_1

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_2

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_3

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_4

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_5

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_6

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_7

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_8

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_9

Zdroj: The Fashionisto

CHANEL Paris-Dallas 2013-14_10

Zdroj: The Fashionisto
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!