Charismatická vůně Austin Reed Signature

Publikováno: 15.12.2013 13:43 | Jiří Hofbauer

Austin Leonard Reed svůj první obchod s ready to wear módou otevřel 7.července 1900 na Fenchurch Street. Chtěl dokázat, že i konfekce může být stejně precizně zpracována jako zakázková (bespoke) výroba a povýšit tak úroveň oblékání londýnských můžu. A taky se mu to podařilo.

Pro něj samotného bylo otevření obchodu vlastně vyvrcholení mnoha let sbírání zkušeností a tvrdé práce. Obchodu i řemeslu se učil od svého otce a poté několik let od řady nejznámějších maloobchodníků v USA.

Obchod na Regent Street 113 vznikl už v roce 1911. Když ve dvacátých letech finišovala rekonstrukce Regent Street využil Reed příležitosti a celou svou živnost přesunul na tuhle ulici, která se v průběhu let stala významnou důležitou obchodní a dopravní tepnou v srdci Londýna. Vlajkový obchod značky zde sídlí dodnes. Že byl Reed vizionář, a myslel dál než všichni ostatní, dokazuje i fakt, že otevřel franšízu značky na zámořském parníku HMS Queen Elizabeth.

V současnosti značka kromě pánské a dámské sekce nabízí i řadu dílčích kolekcí jako AR RED Nick Hart, CUT, Signature, British Collection nebo Viyella.

Mezi jeho klientelou najdete takové osobnosti jako královna Alžběta II., princ Charles, Sir Winston Churchill, Elizabeth Taylor nebo za časů své největší slávy i skupina The Beatles. Značka si i po více jak stodeset letech své existence zachovává úctu k tradici, vysoké kvalitě zpracování produktů a naslouchá potřebám svých zákazníků.

Austin-Reed-Opening-1

Zdroj: www.retail-week.com

Austin-Reed-Opening-2

Zdroj: www.retail-week.com

Protože charisma muže netvoří jen perfektní oblek, ale třeba i takový detail jako je vůně uvedla značka po více jak deseti letech nový parfém Signature. Jeho vůně je silná, pronikavá přitom elegantní, svěží. Ve vůni je znát vanilka, což je jedna z esencí, které se poslední dobou objevují v pánských exkluzivnějších parfémech.

Signature je vystavěna na silných základech ambry, cedrového dřeva, kůže, mechu, santalového dřeva, fazolí tonka a vetiveru. Tep vám zrychlí jablko, karafiát, muškát, jasmín, květy pomeranče, tuberóza a hlava se vám zatočí z vůně bergamot, kardamom, zázvor, grapefruit, lékořice, tymián.

Eau De Toilette Signature pořídíte ve verzích 100ml a 50ml za cenu € 60 a € 45. Eshop Austin Reed doručuje i do České republiky.

Austin-Reed-Signature-1

Zdroj: Austin Reed

Austin-Reed-Signature-2

Zdroj: Austin Reed

Austin-Reed-Signature-3

Zdroj: Austin Reed
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!