Chevrolet Corvette C7 Stingray: nadčasový american muscle

Publikováno: 14.01.2013 15:54 | Jakub Matulík

Dámy a pánové, nastává velký okamžik pro milovníky amerických vozů. Nová Vette je opět tady. Navíc si opět vypůjčila legendární název Stingray z 60.let minulého století. Chevrolet přišel asi z nejvíce očekávanou novinkou za pěkně dlouhou dobu. Corvette Stingray 2014 byla uvedena den před zahájením Deitroitské Motor Show.

Theme_web

Nový model Vetty byl ve vývoji mnoho let a dnes je konečně venku – přepracován do všech detailů a tím se zařazuje do nové ligy supersportovních vozů. Novinka má vůbec nejsilnější motor v dějinách. V nejslabší verzi bude dosahovat krásných 450 koní a 610 Nm z krásného V8 6,2 litrového motoru. Samozřejmě, že Chevrolet nepřepracoval pouze motor. Značné úpravy jsou také na podvozku, vnějšímu designu a také interiéru.

1
2

Od této superlehké hračky, se dá čekat že bude lítat z 0 na 100km pod 4 sekundy a to je teprve začátek velmi rychlé cesty. Velké překvapení je potom supernová manuální převodovka TREMEC se svou dokonalou technologii, která pomáhá řidiči správně zařadit potřebný rychlostní stupeň. Pokud jste ovšem zastánci pohodlí, Corvette vám může nabídnout i 6 rychlostní automatickou převodovku řazenou pádly pod volantem. Tato převodovka taky nabízí jakýsi Aktiv Fuel Management a také velice oblíbený Launch Control.

3
4
5
6
7Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!