Chraňte svůj vůz - hlavní tipy, jak na to

Publikováno: 22.07.2016 08:40 | PR

Také pro vás není automobil jenom obyčejným dopravním prostředkem, ale je doslova členem vaší rodiny? Pokud ano, je rozhodně třeba ho chránit. Je mnoho rizik, která se mohou negativně podepsat na tom, jak vypadá. Podívejte se s námi na několik tipů, se kterými nešlápnete vedle. Kdo je bude dodržovat, ten si může být jistý, že jeho auto bude dokonalé.

Pravidelná péče o interiér a exteriér

shutterstock_374122969

Zdroj: Shutterstock.com

Vaše auto by mělo vypadat neustále dokonale. Důvodů je k tomu hned několik. V první řadě výrazným způsobem prodlužujete jeho životnost. Dále může vést pravidelná péče k tomu, že váš automobil mnohem lépe vypadá, což se může v budoucnu projevit na prodejní ceně, za kterou ho případný nový zájemce koupí. Základem by tedy měla být pravidelná péče o interiér, ale i exteriér. K tomu dnes poslouží kvalitní univerzální autopříslušenství, které je možností, jak nejenom odstranit nečistoty, ale i jak čištěný povrch ochránit. Pokud něco dominuje, jsou to rozhodně:

  • Kvalitní autošampony.
  • Vosky a leštěnky.
  • Přípravky určené na plasty nebo kůži.

Chraňte svůj vůz i proti rozmarům počasí

I počasí se může poměrně negativně podepsat na tom, jak váš automobil vypadá. I zde je tedy prostor pro ochranu. V zimě je největším rizikem kombinace sněhu a posypové soli, což má velký vliv na vznik koroze. Letní bouřky s krupobitím zase mohou způsobit nepříjemné promáčkliny na vaší kapotě. K tomu všemu přidejme i kyselé deště, nebo další nečistoty z ovzduší. Správnou cestou k dokonalému vozu je proto kombinace výše zmíněné péče a dále vlastnictví přístřešku nebo garáže, kde bude váš automobil ukrytý.

Myslete i na bezpečí svého vozu

Pokud máte automobil novějšího data, nezapomínejte rozhodně na to, že je třeba chránit ho i před případnými zloději. Jak na to? Zabezpečovací zařízení by dnes mělo být naprostým základem. Mezi ideální možnosti patří:

  • Klasický alarm.
  • Zámek řadicí páky.
  • Zámek volantu.

Vůz je však dobré nenechávat jenom tak zaparkovaný na ulici. Pokud chcete mít jistotu stoprocentního bezpečí, pomohou rolovací garážové brány. Vůz tak máte dobře ukrytý před různými nenechavci, díky čemuž ho každé ráno najdete vždy tam, kam jste ho večer zaparkovali. A pokud přece jenom dojde k odcizení, je dobré mít sjednanou kvalitní pojistnou ochranu, díky které pojišťovna váš vůz zaplatí. A to, i když se nenajde ani auto, ani pachatel.

Pravidelné servisní kontroly jsou základ

Čeho jsme se ještě nedotkli, to jsou také pravidelní servisní kontroly. Ty nemusí být spojené jenom s tím, že je provedena výměna oleje, nebo různých filtrů. Jsou spojeny také s tím, že je automobil kontrolován i po technické stránce. Je-li zjištěna závada, je ideální chvíle pro výměnu. Máte-li automobil v záruce, není třeba se obávat jakýchkoliv zvýšených nákladů. Pokud v záruce není, lze použít třeba kvalitní repas servořízení, nebo jakýkoliv jiný repasovaný díl. Jeho výhody jsou zřejmé. Je to kvalita, záruka a samozřejmě také nízká cena. Díky tomu lze v podstatě jakoukoliv větší či menší závadu opravit bez nutnosti obávaných astronomických nákladů.

Jezděte obezřetně

To poslední, na co se zaměříme, je otázka stylu vaší jízdy. I ta souvisí s tím, jak se vlastně k vašemu automobilu chováte. Důležité je nejenom příliš nevytáčet motor, ale stejně tak důležité je nejezdit jenom v nízkých otáčkách. Pozor je třeba dávat i na hlubší díry ve vozovce, nebo snad ťukance s ostatními účastníky silničního provozu. To vše má přirozeně vliv na to, jak bude vaše auto vypadat. A to nejenom v tuto chvíli, ale třeba i za několik let. Jak jsme již zmínili v úvodu článku, pravidelná péče se vám vrátí hlavně v tom, že svůj vůz prodáte za výrazně vyšší cenu. A to koncovému zájemci, nebo třeba většímu či menšímu autobazaru.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Premiéra druhé řady Better Call Saul: Sympaťák s aktovkou a kávou se vrací na obrazovky AMC Premiéra druhé řady Better Call Saul: Sympaťák s aktovkou a kávou se vrací na obrazovky AMC Letošní léto bude pro diváky televizní stanice AMC v České republice a na Slovensku ve znamení uvedení hned několika premiér nových... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!