Chytré hodinky od Microsoftu o krok blíže realitě

Publikováno: 16.07.2013 14:03 | Petr Hájek

O čem si donedávna lidé troufli jen spekulovat, to se nám dnes stává téměř realitou - tedy skoro, jelikož se pořád mluví jen o prototypu chytrých hodinek. Zrovna on ale bude tím prvním krokem po cestě za kompletním, lepším a vybavenějším modelem, jenž bude posléze produkován pro nás, masy.

window-concept-watch

Zdroj: Microsoft

Nejnovější digitální fámy na toto téma již kolují v tuto dobu po internetu a je v nich zmíněno (nebo přesněji naznačeno), že se chytré hodinky Microsoftu přesunují z formy ryze konceptuální do podoby prvního hmatatelného prototypu.

Nad projektem podle všeho bděl nejprve tým zodpovědný za věci okolo Xboxu, ale nyní jej již má prý na starosti pro změnu tým stojící za projektem Surface. Novinka má samozřejmě konkurovat dalším podobným modelům, jenž se v této době patrně již připravují - speciálně Apple a jeho iWatch.

Ale ani Microsoft v této branži pochopitelně nezůstane nijak dlouho sám - svá želízka v ohni budou mít jistě co nevidět i LG, Samsung, Sony a podobná velká esa. Ale zpět právě k naší novince od Microsoftu...

Zařízení má dorazit na trh v barvě modré, červené, žluté, černé, šedé a bílé. Namísto sklíčka zde bude Oxynitride Aluminum (AION je transparentní poly-krystalická sloučenina kyslíku a hliníku, jenž je 3x odolnější jak sklo). Po stránce hardwarové má prý dojít na Windows 8 (ha, to by jeden ale opravdu nečekal!), prototyp měl i 6 GB flashe pro data + samozřejmě podporu dat v cloudu a LTE.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!