Cigarette AMG Electric Drive Concept: nejsilnější loď světa

Publikováno: 28.02.2013 21:05 | Jiří Hofbauer

Německá automobilka Mercedes-Benz si poslední dobou oblíbila převtělování rychlých kupé do závratně rychlých motorových člunů. Už v minulosti jsme informovali o Cigarette 42 Huntress.

Poslední novinkou je Cigarette AMG Electric Drive Concept s duší elektrického kupé Mercedes SLS AMG. Tenhle žluťásek je skutečná pecka. Loď dlouhá 11,6 metru je poháněna elektrickým motorem o výkonu 2,220 koní s maximálním točivým momentem 3000 Nm. Člun dobijete za sedm hodin pomocí čtyř high-tech baterií o kapacitě 240 kWh.

1

Zdroj: AutoBlog

Elektrické není ale jen srdce lodi. Elektrizující je i tělo. Cigarette AMG Electric Drive Concpet má typově stejný barevný nástřik AMG Electricbeam Magno jako exkluzivní kupé SLS AMG Electric Drive.

2

Zdroj: AutoBlog

3

Zdroj: AutoBlog

4

Zdroj: AutoBlog

9

Zdroj: AutoBlog

10

Zdroj: AutoBlog

11

Zdroj: AutoBlog

12

Zdroj: AutoBlog

13

Zdroj: AutoBlog

14

Zdroj: AutoBlog

15

Zdroj: AutoBlog

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!