Čím chránit pokožku před ostrým sluncem

Publikováno: 17.06.2013 23:27 | Václav F. Mensa

I když to tak nevypadá, blíží se léto. A s létem přichází spousta slunce. Ochrana kůže je důležitá nejen kvůli zdravotním problémům, ale i kvůli čisté marnivosti. Člověk, který svou pleť každý den po celý rok chrání opalovacím krémem či některým z rozličných denních přípravků s vysokým SPF pomaleji stárne a jeho kůže je zářivá a jasná. Slunce kůži vysušuje. Pokud se mu budete vystavovat bez jakékoliv ochrany, za pár let Vás čeká sice hnědá, přesto vrásčitá kůže.

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší opalovací přípravky, které jsou na českém trhu k dostání.

Clinique City Block Sheer SPF 25

Tenhle zázrak dostanete v malé, světlezelené tubě. Slibuje ochranu kůže nejen před nezdravými paprsky ale i smogem a dalšími vlivy velkých měst. Je docela těžký, přesto pleť netrpí a neucpává póry. Je jemně zabarvený takže dodá kůži okamžitě zdravý vzhled. Ale nemusíte se bát, není to make-up. Možná Vás překvapí podivná vůně ale dá se na ní zvyknout. Je perfektní volbou pokud víte, že se budete celý den pohybovat po městě.

1 (kopie 2)La Roche-Posay, řada Anthelios

Všechno to jsou zázraky. Nabízí různé stupně ochrany a bezpočet opalovacích přípravků dle typů pleti. Tyto přípravky nelepí, jsou bez parfemace a nedráždí kůži. A také neucpávají póry. Na Vaše obličeji vytvoří neviditelný závoj který ji okamžitě zjemní a vyhladí.

1Lancaster Gel SPF 20

Jemný, nezatěžující gel vhodný spíše na sport a venkovní aktivitu. Je navržený tak, aby nezabraňoval potu dostat se skrze něj ven. Tudíž se nemusíte bát jakékoliv reakce. Příjemně voní, aplikace je jednoduchá a pokud se rozhodnete jít si v letním odpoledni zaběhat, neměli byste na ochraně pleti šetřit. Taky nejdete běhat v obyčejných pantoflích. Když mohou Vaše nohy mít Nike, dopřejte luxus i kůži.

1 (kopie 3)La Prairie Sun Protection Emulsion Face SPF 30

Některým lidem se může zdát utrácení tolika peněz za opalovací krém zbytečné a nesmyslné. Ale volba je na Vás. Buď celé roky investovat do krémů, nebo v padesáti vypadat na osmdesát. Tenhle geniální výrobek je prověřený dlouhými léty. Zakládá se na kaviárové bázi, jemně, neznatelně voní a chrání pleť nejen před sluncem ale i před volnými radikály, smogem a iritací potem. Zároveň pleť tonizuje a hydratuje.

1 (kopie)Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv, pamatujte, že ochranný faktor se nesčítá. Vždy platí větší číslo. Tudíž když použijete denní krém SPF 15 a opalovací krém 25, nejste chráněni faktorem 40 ale stále 25.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!