Čím si každý den dobrovolně zabíjíme pleť

Publikováno: 23.03.2014 10:33 | Václav F. Mensa

Kůže na obličeji je nejvíce namáhanou částí lidského těla. I když se to nezdá, množství faktorů na to, kolik budete mít s postupem času vrásek a tedy, jak vás budou lidé vnímat Protože vždy posuzujeme člověka na první pohled dle obličeje. Okamžitě poznáte, v jaké je formě. Pleť má samostatnou schopnost obnovy, ale s postupujícím věkem ji samozřejmě ztrácí. My v dnešní době dobrovolně urychlujeme tento proces.

This_is_a_skintervention_970x540

Zdroj: Nivea

Je to známá a nepříjemná pravda. Spánek potřebuje celé tělo a ovšem i pleť. Proto, pokud několik dní s přesčasy v práci nestíháte standardních osm hodin, projeví se to. Důležitá je kvalita spánku. Nebude důležité, že jste v posteli byli patnáct hodin, když vás bude neustále něco rušit. Spěte proto ve vyvětrané, spíše chladnější místnosti s pokojovými květinami. Neusínejte s puštěnou televizí a telefon nechte třeba v koupelně.

Dlouhé koukání do obrazovek, počítačů i telefonů namáhá oči a pokožku kolem nich. Pokud však kvůli práci musíte, zkuste alespoň snížit jas na minimum. Oko se nebude muset tolik bránit a nebude napjaté.

Bezpočet lidí se stále tváří a dokonce i věří, že jídlo nemá na pleť vliv. Ano, má. A velký. Pokud do sebe v jednom kuse dostávat přesolené, smažené věci následované cukrem a ještě horšími sladidly v pití, nečekejte mladistvý vzhled. Naopak. Dostanete se do šedivé a nezdravé fáze. Naproti tomu zelenina, voda, bylinné čaje a téměř veškeré ovoce Vám dodají zdravou záři a jas. Je to snadné. Je nutné se vyživovat zevnitř. Krémy a kosmetiku berte jen jako podpůrný program.

A ovšem, výběr špatné kosmetiky dělá neuvěřitelné věci. Alkohol v kosmetice pleť vysušuje. Obyčejné mýdlo pleť drásá. Když si vydrhnete obličej peelingem a po osušení cítíte pnutí, naprosto to neznamená, že Vás to zbavuje vrásek! Jen si kůži sušíte a výsledek je vrásčitý, proschlý a bez barvy. Hydratace je klíč. Vnější i venkovní.

Po mužích nikdo nechce, aby přestali naprosto stárnout. Dokazuje to dlouhodobé volení nejpřitažlivějších mužů, kteří velmi často mají přes padesát. Viz George Clooney nebo Clint Eastwood. Opravdu, nejde o to být věčně mladý. Jde o to vypadat zdravě a odpočatě. Což se rovná spokojenosti. Se správným režimem se můžete i po prohýřené noci probudit s jasnou a odpočatou pletí. Příště představíme produkty, které veškeré výše zmíněné body odstraní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!