Čistokrevné Audi R8 V10 plus Coupé

Publikováno: 24.03.2013 19:54 | Jiří Hofbauer

Audi si kladlo řadu požadavků. Vývojáři chtěli udělat supersportovní vůz ještě sportovnější, ještě silnější, ještě lehčí, ještě více fascinující. Z čistokrevných genů R8 a inovativních technologií Audi ultra vzniklo strhující Audi R8 V10 plus Coupé.

3

Díky promyšlenému mixu materiálu a cíleným úsporám materiálu je ryzí sportovností – s lehkostí. Tento princip zviditelňuje mnoho sériově dodávaných karbonových prvků v interiéru i exteriéru. Výsledkem je správný materiál ve správném poměru na správném místě. Je to znát již při první akceleraci R8 V10 plus. Se zvýšeným výkonem motoru 404 kW dosáhnete 100 km/h už za 3,5 sekundy.

4
2

Audi R8 V10 plus Coupé se nestydí za svoje silně sportovní tělo pěkně vyšperkované karbonem. Charakteristické boční dekorace sideblade, zadní difuzor jsou z karbonu, nízký přední spoiler, stejně tak kryty vnějších zpětných zrcátek jsou vyrobeny z karbonu.

1

Zdroj: Audi

5

Zdroj: Audi

I z přední části je okamžitě jasné, jaká síla v Audi R8 V10 plus Coupé vězí. Sériově dodávané keramické brzdy jsou celkem o cca 12 kilogramů lehčí než brzdová soustava s ocelovými kotouči. A čím se R8 V10 plus vyznačuje ještě: citelně silnějším agregátem. Nižší hmotnost ve spojení s vyšším výkonem znamená v konečném výsledku především jedno – ještě vyšší agilitu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!