Classic Margarita

Publikováno: 22.03.2014 21:06 | Aktualizace: 06.08.2015 12:00 | Jiří Hofbauer

Margarita má pověst, že je to dámské pití. Tahle fáma vznikla jen proto, že se tradičně servíruje ve skleničce na stopce a může se pít brčkem, což někteří muži nemají moc rádi. Ostatně určitě si vzpomenete na zásady Jacoba Palmera.

O důvod víc, proč vynechat brčko, je okraj sklenice, který se obtáčí v soli. Když pak koktejl srkáte přes solný okraj, je právě to něco výjimečného na tomhle drinku. Takže pokud ji pijete brčkem jste o tenhle efekt ochuzeni a je to docela škoda.

I když margaritu není těžké udělat, stále v barech narazíte na celé spektrum jejích verzí. Někdy je to doslova ledové pyré, které prošlo mixérem, jindy nadrcený led pohupující se na hladině. Podle nás je margarita nejlepší bez ledu, jen vychlazenou.

Margarita_2

Zdroj: andypost.com

Margarita není úplně nejlehčí drink. Zvlášť pokud si ho děláte doma a ujede vám ruka, tak se z toho může vyklubat pořádně ostré pití. Dá se zařadit mezi tvárné koktejly. Teoreticky si ji můžete upravit podle své vlastní chutě. Ale vždycky bude více chutnat, když ji uděláte na citrusové bázi. Jahody a sůl..? Spíš ne. My jsme vybrali variantu s Cointreau, což je velmi hutný, chuťově plný pomerančový likér, který tomuhle koktejlu zase dodá nový rozměr.

Classic Margarita

35 ml tequila

20 ml Cointreau

15 ml limetkové š'távy

sůl, led

Všechno spolu s ledem jde do šejkru a pak jen přes sítko přelijete do namražené skleničky, které předtím okraj otřete limetkou a obtočíte v soli. Cheers Gents!

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!