Jak přežít celonoční pití?

Publikováno: 02.03.2012 14:36 | Petr Hájek
Občas jsou v životě lidském situace, kdy má člověk strach, že by to mohl přes noc trochu přehnat s pitím. Jak k němu tedy přistoupit tak, abyste vydrželi co nejdéle?

1. Začněte zlehka

Zpočátku nebudete mít hned plný žaludek, takže prý není špatný nápad začít nejdříve s pitím typu všelijaká hořkosladká vinná zdravotní vína a hořké aperitivy jako třeba Campari. Zvednou člověku chuť i náladu a jelikož mají málo alkoholu, nezpůsobí, že budete po pár drincích pod židlí. 

 

2012-03-02-1

 

2. Jíst málo, nevečeřet

Řada odborníků z řad amatérských mixologů s tím možná nebude souhlasit, ale některé alkoholické kapacity skutečně doporučují hodně nejíst. Jde o to, že k těžké večeři se nehodí koktejly + podobné pití a tím spíše vám bude zle, jídlo vám za podobných nocí má sloužit pouze jako prostředek k udržení energie, ne způsobit, abyste po něm za chvíli usnuli.

 

2012-03-02-1

 

3. Plánujte jako v menu

Noc spojená s pitím je v podstatě něco jako složité restaurační menu - logika říká, že je správnější nejprve začít vínem bílým a až pak přejít k červenému, pít čisté kořalky před hnědými a přecházet od mála alkoholu k více. Logika by ale určitě neměla mít přednost na úkor zábavnosti večera, takže určitě žádné sezení se stopkami nad seznamem drinků...

4. Vždy buďte hydratováni 

Jestliže chcete lépe odolávat alkoholové záplavě, je naprosto nezbytné být dobře zavodněn a stále doplňovat tekutiny. Když tedy proložíte každý koktejl sklenicí minerálky, dobře uděláte!  
2012-03-02-1

5. Buďte zapojeni v kolektivu 

Jestliže jen tak sám sedíte u baru a pijete, pak často dojde k tomu, že jako sólový násoska projdete svým picím vrcholem (a následným útlumem) mnohem dříve, nežli za oné situace, kdy budete popíjet ve společnosti dalších lidí, kde se nebude jen natvrdo pít a nic víc.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!