Kvartet věcí, na které filmové postavy stále znovu a znovu zapomínají

Publikováno: 10.09.2010 15:45 | Petr Hájek Že mají filmy (a speciálně ty hollywoodské) spoustu podezřelých společných jmenovatel je obecně velmi dobře známo. My se dnes pozastavíme nad rekordní zapomnětlivostí postav.

1. Popírání paranormálna navzdory každodennímu styku s ním

Je v normě, když se postavy v nějakém vampýři či zombie filmu chvíli nevěří svým očím a adaptují se na nové podmínky a situaci, jsou tu ale i díla, která se takřka výhradně věnují nepřirozenu a paranormálnu, v nichž postavy mezi epizodami vždy zapomenou, co se stalo. Třeba takový Indian Jones ve 4. díle popírá věci, které již mnohokrát viděl v částech předešlých. Korunu tomu nasazují samozřejmě známá X-Files nebo chudáci Ghostbusters, kde byly svědky neobvyklých věcí miliony obyvatel a přesto jim po chvíli nikdo nevěřil.

 

 

2. Zapomínají, že hlavní postava má (nakonec) vždy pravdu

I tentokrát je pochopitelné, když má hlavní hrdina (-ové) odpovídajícího oponenta, protože jedině tak se lze dobrat konfliktu, na jehož základě lze poté rozehrát odpovídající příběh. V některých případech to ovšem autoři dohnali do krajnosti, jelikož automatické popíraní všeho, co hrdina řekne, působí až nuceně a po čase i nudně a předvídatelně.

 

 

3. Nepamatují si stupiditu u některé postavy

Již někdy od dob populárního animovaného seriálu želvy ninja si zřejmě kluci říkají, proč si Trhač nechává své dva poskoky, kteří zbadají každou věc, kterou jim přidělí. Jako by negativní postavy měly jakousi podvědomou masochistickou tendenci bránící jim v úspěchu. Možné však je i to, že jsou to zkrátka loajální sloužící...

 

 

4. Zapomínají, že existují neprůstřelné vesty

Pokud by někoho práce denně přiváděla do ostrých pouličních přestřelek, dá se předpokládat, že by si mezi svoje tričko a tělo dal i nějakou neprůstřelnou vestu. Ne tak ovšem filmová hrdinové - mezi kulkami zásadně tancují a to v ty nejnevhodnější chvíle. Jinými slovy, jak to, že superhrdinové „náhodou" vždy zapomenou podobné vybavení?

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!