Co bude, až nebude Karl?

Publikováno: 20.04.2016 11:14 | Jiří Hofbauer

Jsou věci, o kterých se nedebatuje. Věci, které jsou prostě jasně dané. Třeba že 911 bude vždycky to nejkrásnější auto. Rolexy budou ty nejlepší hodinky na světě. Nebo že London Calling od The Clash je to nejlepší album, co kdy kdo nahrál. A taky že Chanel se rovná Karl Lagerfeld. Richard Johnson ve svém sloupku na pověstné straně šest v New York Post šokoval svět zprávou, že Karl Lagerfeld uvažuje o odchodu z čela domu Chanel. Jakože cože?

karl_lagerfeld_t_magazine_thegreats

Zdroj: T Magazine

Zdroj z Karlova okolí novináři sdělil, že návrhář je unavený a náročná práce jej vyčerpává. Není se čemu divit. Karl pro Chanel ročně vytváří několik kolekcí – „konfekční“ ready to wear, vysokou módu v podobě haute couture a pak tématické cruise kolekce. To vše pak v edicích na jaro/léto a podzim/zima. Kromě Chanel vede i dům Fendi a pak svou vlastní značku Karl Lagerfeld.

Kaiser je u kormidla jednoho z největších módních gigantů světa od roku 1983. Během těchto 33 let změnil tradiční dům na dynamickou, sexy značku. On sám letos oslaví úctyhodných 83. Novou kolekci Cruise 2016/17 představí už za pár dní 3. května v centru Havany. Nějak se nám nechce věřit, že by byla poslední. Co bude, až nebude Karl?

Ale je tu někdo, kdo si odváží navázat na jeho práci a s každou další kolekcí být znovu a znovu srovnáván s nepřekonatelným Karlem? Tak třeba Alber Elbaz je trochu nevyužitý...

Aktualizováno 21. dubna 2016

Oficiální prohlášení tiskového oddělení značky Chanel: "Zprávy o odchodu pana Lagerfelda z pozice kreativního ředitele domu Chanel se v žádném ohledu nezakládají na skutečnosti."
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!