Co budou umět Google Glass?

Publikováno: 16.04.2013 12:25 | Petr Hájek

Společnost Google se nad námi konečně smilovala a seznámila davy fanoušků se zajímavostmi a funkcemi, jaké můžeme očekávat od jednoho z jejích nejnovějších gadgetů jménem Google Glass. Celé je to o to zajímavější, že se udělátko nenosí v kapse ani tašce, ale na nose!

google_glass_ui_leak_hero

Zdroj: AndroidAuthority

Brýle jsou určeny na nos, takže Google nemohl podcenit otázku jejich kvalitního umístění, což se snaží podpořit přítomností dvojice podložek pro nos, jenž slibují sednout každému obličeji. Audio je zde řešeno skrze Bone Conduction Transducer.

Google Glass nabízejí displej, jenž připomíná 25" HD obrazovku, na níž se díváte ze vzdálenosti zhruba 2,5 metru. Místní aparát má rozlišení 5 Mpix a jak je dnes naprostou nutností, i on si poradí se 720p HD videem.

Pro data ukládaná na servery Google je zde 12 GB, právě tolik totiž lze synchronizovat s cloudovými službami firmy, klasické flashky tu zákazník najde podle všeho 16 GB. O konektivitu se starají standardně bezdrátové technologie: Wi-Fi 802.11 b/g a Bluetooth neupřesněné verze.

Google Glass se dají spojit s libovolným BT telefonem + Google k tomu navíc uvedl rovněž i aplikaci MyGlass určenou pro Androidy (minimem je Android 4.0.3 nebo lepší verze), která přidá GPS a SMS služby.

Co se týče výdrže, pak bylo společností naznačeno, že novinka přežije zhruba jeden celý den běžného použití. Napájení se děje Micro USB kabelem.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!