Co mají společného Sluneční paprsek a Unicef?

IMG_1646
25.01.2014 19:51 | Michaela Lejsková

K společenským událostem patří charita, jinými slovy, sejde-li se tolik lidí pohromadě u dobrého jídla, pití a muziky, je více než na místě myslet na ty, kteří si takové radovánky dopřát zdaleka nemohou. V Autoklubu ČR v Praze se uskutečnil první ples, který po šesti profesních setkání pořádal magazín Best of. Jednou z jeho aktivit je podpora neziskových organizací.

IMG_3096

dámy z projektu ŽENY s.r.o., foto: walkphoto.cz

Tentokrát to byly hned dvě organizace, kterým pomoc směřovala. Občanské sdružení Sluneční paprsek, který stejně jako profesní magazín slaví čtyři roky činnosti. Jeho zakladatel MUDr. Pavel Boček, který pracuje na onkologii v pražské nemocnici v Motole, přiblížil nadační činnost, kterou mohli hosté podpořit. Více na www.slunecnipaprsek.cz

IMG_3087

Marcela Vandrová, foto: walkphoto.cz

Druhou organizací se stal Unicef, který nabízel k zakoupení již končící kolekci reklamních předmětů a adopci ručně šitých panenek. Některé z nich ušila pořadatelka Michaela Lejsková v podobě svých hostů a tak své podobizny mohli najít například prof. Josef Syka, jehož panenka se stala předmětem dražby. Vítězem byla usilovně dražící prof. Eva Syková, která se „utkala“ se zpěvačkou Hanou Robinson. A tak mají manželé Sykovi doma již dvě panenky, které přinesly pro Unicef další možnosti očkování dětí v rozvojových zemích.

9P3H4927

Zdroj: Ples profesního magazínu Best of, foto: walkphoto.cz

Dražba byla jednou z příležitostí, jak podpořit Sluneční paprsek i Unicef.

Dražitelem večera se stal Vlastimil Harapes, který vydražil tři ceny. Chaloupku z perníku od perníkáře Pavla Janoše z Pardubic, kterou věnoval dětem z baletní školy sólistky ND Adély Pollertové.

_DSC0211

Vlastimil Harapes a Adéla Pollertová, foto: Martin Janas

Perlový náhrdelník věnovaný společností JwL Jewellery  a adopční panenku Pavlu Gombu, která byla dražena na podporu o. s. Sluneční paprsek.

Naopak zase panenka Unicef v podobě MUDr. Pavla Bočka byla dražena Davidem Tvrdíkem pro Unicef.

_DSC0216

David Tvrdík, Pavla Gomba a MUDr. Pavel Boček, foto: Martin Janas

Sám pan doktor se o panenku velmi usiloval, ale nakonec ji vydražil architekt David Tvrdík, který ji Pavlu Bočkovi věnoval.

_DSC0214

David Tvrdík, Pavla Gomba, prof. Josef Syka, prof. Eva Syková a MUDr. Pavel Boček, foto: Martin Janas

Své adopční panenky si mohli odnést domů také Drahomír Viktorín z 5P Agency, Marie Kampfová – manažerka Phillip Moris a DJka,  děkan fakulty VŠFS Ing. Karel Havlíček, MUDr. Pavle Kukla ze společnosti Mettinum, módní návrhářka Marie Zelená nebo Gábina Páralová, která se však osobně účastnit nemohla.

_DSC0169

Marie Hájkováa Michaela Lejsková a panenkou Gábiny Páralové, foto: Martin Janas

„Protože šila Gábina Páralová moje šaty pro tuto slavnostní událost, rozhodla jsem se ušít jeden model také já pro paní Páralovou. Ale nejsem žádná švadlena, tak jsem si troufla jen na malý model pro malou adopční panenku Unicef,“dodává pořadatelka Michaela Lejsková Více o podpoře Unicef zde www.unicef.cz

Zdroj: www.ibestof.cz

_DSC0178

Drahomír Viktorín a Michaela Lejsková, foto: Martin Janas

_DSC0192

Zdroj: Ples profesního magazínu Best of, foto: Martin Janas

_DSC0198

Zdroj: Ples profesního magazínu Best of, foto: Martin Janas

_DSC0202

Zdroj: Ples profesního magazínu Best of, foto: Martin Janas

_DSC0205

prof. Eva Syková a Michaela lejsková, foto: Martin Janas

IMG_1351

MUDr. Pavel Kukla a Marie Zelená, foto: walkphoto.cz

IMG_2964

Zdroj: Ples profesního magazínu Best of, foto: walkphoto.cz

IMG_1403

Arnaud Cashera, Michaela Lejskova a Marie Kampfová, foto: walkphoto.cz
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/165016/virtual/www/subdom/www/include/libs/bannerCont.class.php on line 14
�patn� dotaz: SELECT id, img, url, code FROM banners_cont WHERE display = 1 AND position = '1' AND `start` < '2018-04-23 22:53:53' AND `end` > '2018-04-23 22:53:53' AND (implimit > imps OR implimit = 0) AND EXISTS (SELECT * FROM banners_cont_tags_join WHERE banner_id = banners_cont.id AND tag_id IN ()) ORDER BY last_displayed ASC LIMIT 0,4