Co nosil Iron Man v minulém století?

Publikováno: 03.05.2013 10:48 | Petr Hájek

Celý svět se nedávno opět připojil k šílení okolo Iron Mana a jelikož jsme stylový magazín, máme u podobně laděného tvora samozřejmě menší problémy přijít s rozumným tématem, pak nám ale došlo, že i Iron Man je svým způsobem vlastně stylová záležitost, takže si dnes představíme, co zajímavého během prvních let nosil.

Představit si všechny jeho kousky naneštěstí asi nebude možné, protože jich má za posledních 50 let čilé existence nespočet, ty zajímavější si ale ukázat jistě můžeme.

Model 1. (též Mark Zero)

Tony Stark začal rozšiřovat Iron Manův šatník s prvním modelem přesně v roce 1963 v Takes of Suspense. Jelikož měl tehdy Tony Stark omezené prostředky i čas, rozhodl se začít s tímto brněním prostě proto, že je funkční. Je to ryze užitková záležitost dbající na sílu, nenápadnost a rychlost jdou stranou.

01

Zdroj: Iron Man

Model 2.

Uběhlo nám pár měsíců a Iron Man zjevně měl dost těžkého brnění, takže se Tony rozhodl, vytvořit lehčí verzi z kombinace zlata a červené. Rovněž musíme co do estetického efektu vypíchnout mírně špičatější helmu. Pro řečené barvy se Tony rozhodl z onoho důvodu, protože mu připomínají jeho staré dobré časy na škole.

MODEL-021

Zdroj: Iron Man

Model 4.

Po dalších pár dílech Tony vyprofiloval asi zatím tu nejoblíbenější sestavu, jíž nakonec zůstal věrný po 17 let. Brnění rovněž přináší vítanou možnost být nošeno pod šaty a nejen v kufříku. Přibyly i nějaké ty "pracovní nástroje" (kryogenické zbraně, magnetické bomby, ...) a extra-vychytávky (schopnost brát energii z různých zdrojů, záložní systémy, ...).

MODEL-04

Zdroj: Iron Man

Model 8.

V letech 80. Tony zkonstruoval model zvaný Silver Centurion, jenž poskytuje svému majiteli několik opravdu příjemných funkcí: za zmínku stojí hlavně chameleónský efekt, v jehož rámci Iron Man zmate nejen pronásledovatele, ale i radary a své okolí. Tento model mimochodem inspiroval Mark 5 brnění viděné v Iron Manovi 2.

09

Zdroj: Iron Man
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!