Co potřebujete k dokonalé péči o vousy?

Publikováno: 21.11.2012 14:11 | Petr Hájek

Nechat si narůst vousy nebo knír můžete při spoustě životních událostí a jednou z nich určitě může být i známá (a právě probíhající) akce "Movember". Když už se ale rozhodnete pro podobný typ ozdoby hlavy, nesmíte podcenit ani nástroje, jenž jsou k péči o ni potřeba.

1. Břitva

Pro muže není nostalgičtějšího a krásnějšího rituálu, nežli holení na mokro břitvou. Jestliže se to i vy rozhodnete zkusit, můžete buď věřit břitvě po otci/dědu, popřípadě si koupit nějaký moderní nástroj, který sice designově stále vypadá jako z černobílého filmu, použité materiály jsou ale bez výjimky moderna. A jako s každým ostrým nástrojem, i s břitvou se to samozřejmě musí umět. Břitva stojí cca pár tisíc.

2012-11-21-1

Zdroj: Gizmodo

2. Dřevěný kartáček

O každý delší porost, jenž se dnešní člověk rozhodne mít na svém těle (a potažmo přímo na hlavě), kde to bude první věc, jakou každý uvidí, je potřeba důkladně pečovat. Dnes je většina kartáčků a podobných nástrojů z plastu, ale kdo hledá, najde i skutečná rozčesávací trumfová esa - jako třeba dřevěný kartáček na kníry Official Offerman Woodshop Mustache Comb. Jeho cena začíná zhruba na 1500 Kč.

2012-11-21-1

Zdroj: Gizmodo

3. Shick Hyrdo 5 Power Select Razor

Elektrické strojky jsou jistě super, ale mají také své mouchy. Na prvním místě je to pro mnohé stále docela vysoká cena, na druhém nemožnost fungovat bez elektrické energie (někde na chatě nebo ve vlaku máte tedy smůlu) a do třetice, když člověk podobně drahou věc zapomene někde v hotelovém pokoji, je to na infarkt. Pak nezbývá, nežli zůstat u osvědčených manuálních holicích čepelek. Stačí na ně slabých pár stovek a co víc - kdykoliv a kdekoliv rázem máte tvář díky hydratačnímu gelu jako v bavlnce.

2012-11-21-1

Zdroj: Gizmodo

4. Life Extending Razor Cleaner

Čistící udělátko, jenž zajistí, že ze svých holicích čepelek dostanete skutečně maximum jejich životnosti. Jestliže chcete trvanlivost od ostří, musíte jej čistit. A tato ohebná silikonová vrstva slouží přesně k tomu. Není to zrovna kožený pásek, na němž byste obtáhli svoji břitvu, ale i tento přístup má svoje přednosti (hlavně vypadá na porcelánovém umyvadle řádově elegantněji, nežli tmavá kůže). A cena? Stojí zhruba 5 stovek.

2012-11-21-1

Zdroj: Gizmodo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!