Cocktail Attire: víte co na sebe?

Publikováno: 02.10.2013 18:40 | Václav F. Mensa

Black tie, Morning dress nebo White tie. S tím vším jsme se již setkali. Co ale znamená, když na pozvánce stojí Cocktail Attire? Cocktail party či jen cocktail je pojmenování pro společenskou událost v pozdních odpoledních či večerních hodinách avšak není podáváno něco jako hlavní jídlo. Lze tedy říci, že jde především o společenské setkání s drobným občerstvením a samozřejme adobrý drink. o drobný cattering, rozhovory a samozřejmě, drink.

Tento druh akcí umožňuje mužům volnější ruku ve výběru oblečení než kupříkladu Black tie či až White tie. Nicméně zas nedává tolik volnosti, abyste dorazili v džínách a triku.

Předpokládá se, že cocktail party bude spíše navečer. Proto je nejvhodnější oblek v tmavě či středně šedé barvě. Pokud se rozhodnete pro temně modrý, také nešlápnete vedle. Košile by měla být v bílé, bledě modré, případně jiné světlé barvě. Zkuste košile pastelové, ale vždy vybírejte tak, aby seděla k obleku. Respektujte i odstín případného vzoru na obleku. Pokud má proužek, nemyslete si, že to někdo přehlédne. Výjimkou jsou tématické party, například bílá. Pak není co řešit.

Co se kravaty(motýlku) týče, vyvarujte se výstředností. Nic s Mickey Mousem. Cocktail party je událost sice méně formální ale o nic méně elegantní. Proto zvolte pruhy, kostku nebo velmi jemný vzor. Ale jak už je zvykem, měla by ladit s košilí. Vhodné jsou hedvábné v jednoduchých odstínech a hladké textuře. Kravaty z vlny či jiného hrubšího materiálu si nechte na volný čas.

Přípustné je vyrazit i bez kravaty. Tady opět platí to, že všem nemusíte předvádět svůj hrudník. Tři knoflíčky jsou až až. Rozhodně nepodceňte další doplňky jako manžetové knoflíčky, kapesníček v náprsní kapse saka, ozdoby klopy, hodinky a opasek. To vše si klidně vezměte ale dbejte na to, aby jednotlivé kusy nepřerážely nejen samy sebe ale i celý outfit. Doplňky jsou povinností i v mužském šatníku. Ale vzezření na cocktailu by mělo být střízlivé.

Co na nohy? Klasiku. Bud pěkné polobotky nebo klidně mokasíny. Ale s vkusem, prosím!

Koktejly se pořád nesou trochu v závanu starých časů. Cenní se tedy jednoduchost a střídmost. Alespoň pak máte více možností zaujmout svou jasnou inteligencí a rozhledem. K určitému dress code nepsaně patří i některá témata. A tudíž, vynechte hladomor, války a demonstrace a zaměřte se na politiku, umění a golf.

Cheers, Gents!

tumblr_markg5qnPN1ryp639o1_1280

Zdroj: Pintereste
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!