Cold Brew: horké téma letošního léta!

Publikováno: 13.05.2017 10:22 | Lenka Mařanová

Osvěžení a vaše oblíbená chuť kávy – to je vše, co potřebujete pro dokonalý horký letní den. Tuto ideální kombinaci najdete v Cold Brew – kávě připravované zastudena, která si minulý rok získala srdce zákazníků Starbucks a stala se hitem léta.

Social 2016 Coffee Cold Brew 1912 Pike Siren Iced

Zdroj: Starbucks

Luhování za studena

Ty, kteří jsou zvyklí na tradiční luhování pomocí horké vody, zaujme nejen neobvyklý způsob servírování. Velmi pomalý proces přípravy je zajímavý sám o sobě. Několik hodin trvající luhování uvolní z kávových zrn přirozenou chuť, takže kávová tresť získá své plné aroma.   

„Cold Brew za svou výjimečnou chuť vděčí neobvyklému způsobu luhování,“ říká Starbucks coffee master Jaroslav Rajoš. „Horká voda extrahuje z kávy hořkost, zatímco studená voda snižuje její aciditu a dodává jí přirozenou sladkou dochuť. Kromě toho je Cold Brew připravováno z větší dávky kávy, a obsahuje tak víc kofeinu než káva luhovaná v klasickém poměru a v horké vodě. Proto je lepší použít méně kávové tresti a doředit ji vodou nebo ledem. Cold Brew je velmi energizující, ale přesto k žaludku šetrné,“ doplňuje Jaroslav Rajoš. 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Audi RS 5 Coupé vstupuje na český trh Audi RS 5 Coupé vstupuje na český trh Audi zahajuje na českém trhu předprodej druhé generace vysokovýkonného modelu RS 5 Coupé. První model Audi Sport s aktuálním designérským... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!