Colmar - italská legenda

Publikováno: 05.10.2016 10:30 | Aktualizace: 16.03.2017 18:00 | Štěpán Molitor

Italská legenda Colmar je známá všem příznivcům zimních sportů. Desítky let přináší značka Colmar sportovní oblečení inspirované italským designem.  Díky spojení historie, inovace, stylu a sportu stoupá oblíbenost značky napříč generacemi, které dbají na styl a kvalitu.

Manufaktura Mario & C. Colombo byla založena v Monze v únoru 1923 Mario Colombem a jeho ženou.  Začínali s výrobou plstěných produktů, tento sortiment však Mario Colombo po letech opouští a v průběhu 30. let přechází na výrobu pracovních oděvů a kombinéz z ultralehkých materiálů pro dělníky. Název Colmar vznikl jako akronym jména zakladatele Mária Colomba.

Hlavní rozvoj společnosti nastal po skončení Druhé světové války, kdy došlo k rozkvětu italské ekonomiky. Tehdy se lyžování stalo oblíbeným sportem Italů přes víkend. To přivedlo firmu k zaměření na výrobu lyžařských kompletů. Velkou popularitu přineslo i spojení značky s  lyžařským šampionem Zeno Colóem, pro kterého odborníci ve firmě vyvinuli lyžařskou kombinézu s vylepšenými aerodynamickými vlastnostmi, a se kterou Zeno Coló vyhrál Světový šampionát v alpském sjezdovém lyžování v Oslu v roce 1952. V tradici průkopníků firma pokračuje - a investice se jim vyplácí. Byla to právě jejich speciální kombinéza, ve které Luigi Di Marco pokořil rychlostní rekord 174 km/hod.

blocco_09_ok

Zdroj: Archiv značky

V současné době pokračuje společnost pod vedením synů Angela a Giancarla Colomba. Kromě zimní kolekce značka začala nabízet i oblečení na léto a na golf. V roce 2009 představuje novou značku Colmar Originals, která nabízí streetwear. 

Colmar Originals

Kolekce  městské módy Colmar Originals pro nadcházející sezónu se zaměřila na trendy kousky vyrobené z materiálů a střihů, které dodávají modelům eleganci a specifický charakter inspirovaných futuristickými prvky a digitálním světem. Základní syté barvy jsou pak pozadím pro různé kombinace těchto prvků.   

adv_ok_03

Zdroj: Archiv značky

Pánská kolekce Colmar Originals osobitě vyjadřuje aktuální náladu letošní sezóny. Netradičně spojuje peří s neoprenem, kabát s všitou vlnou či minimalistické kousky z matného materiálu s lepenými švy – to vše propůjčuje modelům vysoce technický vzhled. Kožené bundy inspirované motorkářským stylem jsou jednoznačně nejvýraznějším prvkem celé kolekce.  

blocco_01_ok

Zdroj: Archiv značky

Lyžařská kolekce Colmar

Nová lyžařská kolekce Colmar přináší novou kolekci modelů inspirovanou japonskou filosofií Kai Zen, tedy průběžného vylepšování pomocí malých změn. Letošní modely jsou opět založeny a designovány dle esence značky, jejíž DNA je postaveno již 93 let na čtyřech pilířích: na sportu, designu, inovaci a historii rodinného podniku.

20160920_m-sp_box1

Zdroj: Archiv značky

Aktuální lyžařská kolekce pro příští zimu rozděluje oblečení podle typu použití na alpské lyžování, na  free-riding a na outdoor. Barevná paleta je orientována na základní odstíny. Dominující barvy jsou bílá, černá, šedá, žlutá, červená a modrá pro lyžaře, výraznější barvy jako je oranžová a zelená jsou určeny pro freeriding a outdoor. 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Limitovaná kolekce COS X Agnes Martin Limitovaná kolekce COS X Agnes Martin Značka COS oznámila spolupráci se světoznámým muzeem Solomona R. Guggenheima v New Yorku, kde bude sponzorovat významnou retrospektivní... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!