Colmar - italská legenda

Publikováno: 05.10.2016 10:30 | Aktualizace: 16.03.2017 18:00 | Štěpán Molitor

Italská legenda Colmar je známá všem příznivcům zimních sportů. Desítky let přináší značka Colmar sportovní oblečení inspirované italským designem.  Díky spojení historie, inovace, stylu a sportu stoupá oblíbenost značky napříč generacemi, které dbají na styl a kvalitu.

Manufaktura Mario & C. Colombo byla založena v Monze v únoru 1923 Mario Colombem a jeho ženou.  Začínali s výrobou plstěných produktů, tento sortiment však Mario Colombo po letech opouští a v průběhu 30. let přechází na výrobu pracovních oděvů a kombinéz z ultralehkých materiálů pro dělníky. Název Colmar vznikl jako akronym jména zakladatele Mária Colomba.

Hlavní rozvoj společnosti nastal po skončení Druhé světové války, kdy došlo k rozkvětu italské ekonomiky. Tehdy se lyžování stalo oblíbeným sportem Italů přes víkend. To přivedlo firmu k zaměření na výrobu lyžařských kompletů. Velkou popularitu přineslo i spojení značky s  lyžařským šampionem Zeno Colóem, pro kterého odborníci ve firmě vyvinuli lyžařskou kombinézu s vylepšenými aerodynamickými vlastnostmi, a se kterou Zeno Coló vyhrál Světový šampionát v alpském sjezdovém lyžování v Oslu v roce 1952. V tradici průkopníků firma pokračuje - a investice se jim vyplácí. Byla to právě jejich speciální kombinéza, ve které Luigi Di Marco pokořil rychlostní rekord 174 km/hod.

blocco_09_ok

Zdroj: Archiv značky

V současné době pokračuje společnost pod vedením synů Angela a Giancarla Colomba. Kromě zimní kolekce značka začala nabízet i oblečení na léto a na golf. V roce 2009 představuje novou značku Colmar Originals, která nabízí streetwear. 

Colmar Originals

Kolekce  městské módy Colmar Originals pro nadcházející sezónu se zaměřila na trendy kousky vyrobené z materiálů a střihů, které dodávají modelům eleganci a specifický charakter inspirovaných futuristickými prvky a digitálním světem. Základní syté barvy jsou pak pozadím pro různé kombinace těchto prvků.   

adv_ok_03

Zdroj: Archiv značky

Pánská kolekce Colmar Originals osobitě vyjadřuje aktuální náladu letošní sezóny. Netradičně spojuje peří s neoprenem, kabát s všitou vlnou či minimalistické kousky z matného materiálu s lepenými švy – to vše propůjčuje modelům vysoce technický vzhled. Kožené bundy inspirované motorkářským stylem jsou jednoznačně nejvýraznějším prvkem celé kolekce.  

blocco_01_ok

Zdroj: Archiv značky

Lyžařská kolekce Colmar

Nová lyžařská kolekce Colmar přináší novou kolekci modelů inspirovanou japonskou filosofií Kai Zen, tedy průběžného vylepšování pomocí malých změn. Letošní modely jsou opět založeny a designovány dle esence značky, jejíž DNA je postaveno již 93 let na čtyřech pilířích: na sportu, designu, inovaci a historii rodinného podniku.

20160920_m-sp_box1

Zdroj: Archiv značky

Aktuální lyžařská kolekce pro příští zimu rozděluje oblečení podle typu použití na alpské lyžování, na  free-riding a na outdoor. Barevná paleta je orientována na základní odstíny. Dominující barvy jsou bílá, černá, šedá, žlutá, červená a modrá pro lyžaře, výraznější barvy jako je oranžová a zelená jsou určeny pro freeriding a outdoor. 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!