Continental si suverénně jede pro vítězství, odhalil nezávislý test pneumatik

Publikováno: 29.07.2016 09:10 | PR

Nový nezávislý test časopisu Autozeitung přinesl jednoznačné vítězství pneumatice ContiSportContact 5, a to celkově i v samostatných kategoriích.

shutterstock_265021928

Zdroj: Shutterstock.com

Odborníci z Kolína nad Rýnem porovnávali osm pneumatik různých značek, které sekromě obvyklého testování na suchém a mokrém asfaltu podrobily i hodnocení mimo silnici – na trávě, v písku, blátě a štěrku. Pneumatika ContiSportContact 5 získala 331 ze 400 možných bodů a zvítězila na celé čáře. Testovacím vozidlem bylo BMW X5 35i.

3 hlavní přednosti pneumatik Continental pro Váš vozový park

Pokud Vám záleží na nízkých nákladech spojených se správou firemního vozového parku, obouvejte Vašim automobilům místo levných pneumatik prémiové „gumy“ značky Continental. Těšte se přitom z následujících výhod.

1.    Bezpečnější jízda na suché i mokré vozovce

Opakované testy auto-moto klubů i odborných magazínů potvrzují výrazně lepší jízdní vlastnosti prémiových pneumatik na suché i mokré vozovce. Patří k nim kratší brzdná dráha, lepší přilnavost v zatáčkách či zvýšená schopnost odolat aquaplanningu. Prémiové pneumatiky vynikají i v době, kdy hloubka dezénu činí 3 milimetry a méně, což je hranice, u nížse celkově zhoršují jízdní vlastnosti pneumatik.

2.    Nižší spotřeba pohonných hmot

Dezén prémiových pneumatik zajišťuje jak maximální bezpečnost, tak nízkou spotřebu pohonných hmot. Úspory poznáte nejen u plně naloženého vozu (projevuje se efekt podobný podhuštěným pneumatikám, kdy do styku s vozovkou přichází větší část dezénu, čímž roste valivý odpor a spotřeba), ale i u nenaloženého vozu.

3.    Delší životnost materiálu

Ačkoliv životnost není pro pneumatiky klíčová (jejich materiál může být odolnější vůči opotřebení, obvykle ale za cenu horších jízdních vlastností), prémiové pneumatiky porážejí své levné konkurenty i v tomto směru. Pro životnost pneumatiky je podstatný i stav vozovky a předměty na ní. Technologie ContiSeal, jíž disponují vybrané pneumatiky značky Continental, ihned zaceluje průpich až do průměru 5 milimetrů, takže v pneumatice neklesne tlak a nepoškodí se.

Prémiové pneumatikyjsou tedy v poměru cena a výkon posuzovaném ze všech hledisek bezkonkurenční.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!