Corners: Martino Gamper pro obchody Prada

Publikováno: 12.01.2015 22:35 | Jiří Hofbauer

Corners je inovativní koncept designu výloh, který vytvořil Martino Gamper ve spolupráci se značkou Prada a který vzdává hold skromnému geometrickému útvaru – koutu.

Design je inspirován perspektivou, fragmenty a kontrasty mezi přírodními materiály. Tyto prvky zvýrazňuje jednoduchost koutu, motivu, který propojuje jednotlivé vitríny jako červená nit.

prada_galleria_1

Zdroj: Prada

Corners jsou prostorem v prostoru: každá výloha představuje jedinečný příběh, připravený se měnit spolu se sezónami.

„Kout je mým oblíbeným tématem, ke kterému se ve své práci stále vracím a které mě opakovaně přitahuje,“ vysvětluje Martino Gamper.

prada_galleria_2

Zdroj: Prada

Kout bývá často přehlížen jako nevyužitý prostor na okraji místnosti. Cílem v projektu Corners bylo vytvořit perspektivu, která tento zanedbávaný prostor přenese do popředí výlohy a zdůrazní tak prostorovou komplexnost rohu. Nedílnou součástí projektu je i dřevo, zkoumání nové interpretace jeho vláken a materiální role v koutu.

„Značku Prada váže ke spolupráci s designéry a architekty dlouhá tradice a úcta, vždy usiluje o špičkový design, a já mám velkou radost, že mohu na tak odvážném projektu spolupracovat,“ dodává Martino Gamper.

prada_galleria_4

Zdroj: Prada

prada_galleria_3

Zdroj: Prada

prada_galleria_5

Zdroj: Prada

prada_galleria_6

Zdroj: Prada

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Odvážný projekt Gienger Carabik Bike Team Odvážný projekt Gienger Carabik Bike Team Dovolte nám, abychom vám představili nově vzniklý sjezdový tým Geinger Carabik Bike Team. Ten vznikl z popudů tří lidí. Jan Křepelka,... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!