Corners: Martino Gamper pro obchody Prada

Publikováno: 12.01.2015 22:35 | Jiří Hofbauer

Corners je inovativní koncept designu výloh, který vytvořil Martino Gamper ve spolupráci se značkou Prada a který vzdává hold skromnému geometrickému útvaru – koutu.

Design je inspirován perspektivou, fragmenty a kontrasty mezi přírodními materiály. Tyto prvky zvýrazňuje jednoduchost koutu, motivu, který propojuje jednotlivé vitríny jako červená nit.

prada_galleria_1

Zdroj: Prada

Corners jsou prostorem v prostoru: každá výloha představuje jedinečný příběh, připravený se měnit spolu se sezónami.

„Kout je mým oblíbeným tématem, ke kterému se ve své práci stále vracím a které mě opakovaně přitahuje,“ vysvětluje Martino Gamper.

prada_galleria_2

Zdroj: Prada

Kout bývá často přehlížen jako nevyužitý prostor na okraji místnosti. Cílem v projektu Corners bylo vytvořit perspektivu, která tento zanedbávaný prostor přenese do popředí výlohy a zdůrazní tak prostorovou komplexnost rohu. Nedílnou součástí projektu je i dřevo, zkoumání nové interpretace jeho vláken a materiální role v koutu.

„Značku Prada váže ke spolupráci s designéry a architekty dlouhá tradice a úcta, vždy usiluje o špičkový design, a já mám velkou radost, že mohu na tak odvážném projektu spolupracovat,“ dodává Martino Gamper.

prada_galleria_4

Zdroj: Prada

prada_galleria_3

Zdroj: Prada

prada_galleria_5

Zdroj: Prada

prada_galleria_6

Zdroj: Prada
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!