COS dnes odhaluje instalaci NEW SPRING na Salone del Mobile

Publikováno: 05.04.2017 12:06 | Lenka Mařanová

Společnost COS s potěšěním představuje již šestý rok po sobě svou rozsáhlou instalaci na milánském veletrhu Salone del Mobile 2017, který je nejznámější a nejprestižnější přehlídkou současného designu na světě. Pro letošní ročník Milan Design Week se značka COS spojila s londýnským ateliérem Studio Swine známým díky umělecké spolupráci mezi japonskou architektkou Azusou Murakami a britským umělcem Alexanderem Grovesem.

COS x Studio Swine 01 040317

Zdroj: COS

COS x Studio Swine New Spring 05

Zdroj: COS

Studio Swine pro Salone 2017 vytvořilo _New Spring_, multisenzorickou interaktivní instalaci vystavěnou kolem ústřední kvetoucí šestimetrové skulptury vyrobené z recyklovaného hliníku. Instalace je otevřena pro veřejnost po celý týden v Cinema Arti, již nepoužívaném kině postaveném ve třicátých letech v centru Milána. Ze skulptury padají „květy" naplněné kouřem, které praskají při kontaktu s kůží, ale zachovávají tvar při styku s látkou, což umožňuje návštěvníkům interakci s instalací.

Studio Swine k instalaci říká: „Rok 2016 byl rokem plným změn a krizí, chtěli jsme vytvořit instalaci, která dá návštěvníkům chvilku k rozjímání. Inspirovali jsme se krásou věhlasných lustrů z muránského skla z milánských paláců, slavnými italskými fontánami, a také moderním italským designem. Vzhledem k lokalitě má instalace i kinematografický podtext, protože připomíná scény z Kurosawových Sedmi Samurajů (1954) a Felliniho filmu Casanova (1976). Chtěli jsme vytvořit zážitek, který si budou moci všichni vychutnat rovným dílem a který lidi spojí."

COS x Studio Swine New Spring 07

Zdroj: COS

Karin Gustafsson, kreativní ředitelka COS, uvedla: „Jsme velice rádi, že spolupracujeme právě s Alexem a Azusou z ateliéru Studio Swine. Ctíme mnoho společných hodnot – věnujeme pozornost nadčasovosti trendů, funkčnosti, která je zároveň krásná, zkoumáme materiály – a naše spolupráce je tedy velmi přirozená. Je skvělé vidět jejich kreativní koncept v Miláně naživo a jsme nadšeni, že letos můžeme slavit již 10. výročí a šestý rok na Salone del Mobile s našimi přáteli ze světa umění a designu".

Instalace značky COS a ateliéru Studio Swine _New Spring_ je otevřena od 4. do 9. dubna 2017 v Cinema Arti, Via Pietro Mascagni, 8, 20122 v Miláně.

Salone2017_Teaser_06

Zdroj: COS

COS x Studio Swine by MS 01

Zdroj: COS

Hodnocení článku:Komentáře

Češi se rekonstrukcemi inspirují v zahraničí Češi se rekonstrukcemi inspirují v zahraničí Rozmach průmyslu si vyžádal výstavbu obrovských industriálních budov pro zpracování různorodých materiálů. Některé z nich měly... Předchozí článek Dyzajn market léto 2017 Dyzajn market léto 2017 Dyzajn market léto se bude konat 27. a 28. května na náměstí Václava Havla a v  přilehlé provozní budově Národního divadla, jejíž... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!