COS slaví 10 let úspěšné existence

Publikováno: 13.03.2017 15:05 | Lenka Mařanová

Po celou dekádu zůstala značka věrná své filozofii: nabízet vysoce kvalitní kolekci tvořenou základními prvky šatníku, nově zpracovanou klasiku a módní nezbytnosti, to vše v moderním, nadčasovém, funkčním a na dotek příjemném designu. První obchod otevřela značka COS v roce 2007 na Regent Street, od té doby se rozrůstá po celém světě a vytvořila si pevný vztah se světem umění a designu. Sezónní kolekce COS byly vždy ovlivněny uměním a designem, a protože se značka chce o tuto zálibu podělit se svými zákazníky, investuje do projektů založených na spolupráci se známými i začínajícími umělci, designéry a institucemi. Dosud se podílela na více než 30 projektech napříč Evropou, Asií a USA.

COS_10_M_2

Zdroj: COS

COS_10_M3

Zdroj: COS

Na oslavu výročí vytvořila značka COS limitovanou kolekci 10 modelů pro ženy, muže a děti. Střih každého kusu oděvu je vytvořen jako skládačka z plné šíře použité látky, jeden tvar rozhoduje o dalším, takže jsou omezeny jakékoliv přebytky. Díky těmto postupům vznikla čistá a uvážená kolekce s přímo čarými siluetami. Jemné dvojvrstvé panely najdete u dlouhých košilových šatů a na pánské technické bundě s funkčními dvojitými kapsami. Japonské vlivy jsou zjevné na hranatém střihu pánského topu a dámského kabátu s rukávy ve stylu kimona. U dětských oděvů najdeme na šatech a košili hravé aplikace.

Kreativní ředitelka COS Karin Gustafsson ke kolekci říká: „Náš designérský tým hledal příležitosti, jak si hrát a experimentovat během procesu stříhání a současně nově využít postupy stojící v pozadí designu. Střihači a návrháři pracovali souběžně a využívali historické techniky, které maximalizovaly využití materiálů. V budoucnosti se budeme nadále zaměřovat na efektivní využívání látek a inovativní techniky.“

TR668_161111_Cos_Look05_027_F5

Zdroj: COS

COS_10_M_Detail

Zdroj: COS

Kolekce je vyrobena z lehkých materiálů jako je čístá bavlna a technický polyester, a to v pouhých dvou odstínech, pískové a bílé Limitovaná kolekce '10' bude v prodeji od 24. března 2017, a bude k dostání v buticích po celém světě (i v Praze) a na cosstores.com.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!