COS slaví 10 let úspěšné existence

Publikováno: 13.03.2017 15:05 | Lenka Mařanová

Po celou dekádu zůstala značka věrná své filozofii: nabízet vysoce kvalitní kolekci tvořenou základními prvky šatníku, nově zpracovanou klasiku a módní nezbytnosti, to vše v moderním, nadčasovém, funkčním a na dotek příjemném designu. První obchod otevřela značka COS v roce 2007 na Regent Street, od té doby se rozrůstá po celém světě a vytvořila si pevný vztah se světem umění a designu. Sezónní kolekce COS byly vždy ovlivněny uměním a designem, a protože se značka chce o tuto zálibu podělit se svými zákazníky, investuje do projektů založených na spolupráci se známými i začínajícími umělci, designéry a institucemi. Dosud se podílela na více než 30 projektech napříč Evropou, Asií a USA.

COS_10_M_2

Zdroj: COS

COS_10_M3

Zdroj: COS

Na oslavu výročí vytvořila značka COS limitovanou kolekci 10 modelů pro ženy, muže a děti. Střih každého kusu oděvu je vytvořen jako skládačka z plné šíře použité látky, jeden tvar rozhoduje o dalším, takže jsou omezeny jakékoliv přebytky. Díky těmto postupům vznikla čistá a uvážená kolekce s přímo čarými siluetami. Jemné dvojvrstvé panely najdete u dlouhých košilových šatů a na pánské technické bundě s funkčními dvojitými kapsami. Japonské vlivy jsou zjevné na hranatém střihu pánského topu a dámského kabátu s rukávy ve stylu kimona. U dětských oděvů najdeme na šatech a košili hravé aplikace.

Kreativní ředitelka COS Karin Gustafsson ke kolekci říká: „Náš designérský tým hledal příležitosti, jak si hrát a experimentovat během procesu stříhání a současně nově využít postupy stojící v pozadí designu. Střihači a návrháři pracovali souběžně a využívali historické techniky, které maximalizovaly využití materiálů. V budoucnosti se budeme nadále zaměřovat na efektivní využívání látek a inovativní techniky.“

TR668_161111_Cos_Look05_027_F5

Zdroj: COS

COS_10_M_Detail

Zdroj: COS

Kolekce je vyrobena z lehkých materiálů jako je čístá bavlna a technický polyester, a to v pouhých dvou odstínech, pískové a bílé Limitovaná kolekce '10' bude v prodeji od 24. března 2017, a bude k dostání v buticích po celém světě (i v Praze) a na cosstores.com.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Jarní inspirace z Milána Jarní inspirace z Milána Pánské fashion weeky už jsou za námi, ale u nás se počasí začíná umoudřovat až teď. Zima snad už definitivně dala své poslední... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!