Cranberry Cobbler

Publikováno: 01.03.2014 21:31 | Jiří Hofbauer

Brusinky jsou skvělé. Dříve se často používali při srážení horečky, tišení zažívacích problémů a ústupu otoků. Mají vzácné antibakteriální schopnosti. Současně se dnes připomíná jejich pomoc při infekčním onemocnění střev a močových cest, onemocnění dásní, srdečním chorobám nebo rakovině. Dnes ale budeme vychutnávat jejich tekutou podobu, které není možná tak léčebná, ale je zatraceně dobrá.

img_2980

Zdroj: GQ, Quentin Bacon

Cranberry Cobbler

6 cl ginu Beefeater

2 cl sherry Lustau East India Sherry Solera

1,5 cl brusinkového sirupu

7 macerovaných brusinky na ozdobu

1 plátek pomeranče

1 plátek citronu

Příprava není žádná věda. Gin, sherry, sirup, 4 brusinky, šťáva z pomeranče a citronu, všechno to jde do shakeru. Mix pak nalijte do tumbleru naplněného drceným ledem. Dozdobte brusinkami a přidejte lístky máty. Mátu ostatně můžete přidat rovnou i do mixu. Celý koktejl skvěle osvěží.

Hlavní ingredience jsou jasně dané - gin Beefeater a sherry Lustau East India Sherry Solera. Současně ale věnujte pozornost i výběru sirupu. Sirupy, které jsou doslazované umělým sladidlem mohou pálit v krku.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!