Cvičení v pracovní době

Publikováno: 07.10.2013 12:24 | Jiří Hofbauer

Asi se shodneme, že po dnu sezení v kanceláři jsme mnohdy víc unavení než kdybychom chodili celý den po horách. A v momentu když už nevíme jak se na židli usadit, tak se raději zvedneme a chodíme mezi kancelářemi se slovy, že hledáte ten papír co jste měli v pátek v ruce.

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří mají tzv. sedavé zaměstnání a nejvíc pohybu během dne máte, když bubnujete prsty na volant v odpolední špičce určitě oceníte jakýkoliv pohyb během dne navíc. Začněte třeba už tím, že výtah vyměníte za schody. Taky se nebraňte zívání. Ale ne během porady! Pořádné, takové to poctivé zívnutí okysličí mozek a dovolí mu lépe pracovat. My vám ale poradíme několik cviků, které stihnete i o krátké pauze v kanceláři. Nejde o to propotit košili jen mu dát nový impuls k práci.

741959-1_lp

Zdroj: She is Frank

Jako prkno

Klidně začněte jogínským pozdravem slunci. To je cvik, kdy zapojíte úplně celé tělo. Zvlášť pokud propnete i nárty.

Podepřete tělo rukama a snažte se ho neprohýbat ale ani nedělat kočičí hřbet. Smysl je v tom, že zapojíte sedací a zádové svaly a udržíte tělo v rovné lež zkosené poloze. Udělejte si to ještě náročnější, zvedněte pravou ruku a napněte ji směrem dopředu. Jako byste se k něčemu natahovali. To stejné opakujte s levou rukou. Pozvolna si udělejte tak osm sad.

cviky-1

Zdroj: She is Frank

cviky-2

Zdroj: She is Frank

Na zapřenou

Lehněte si na záda, dlaněmi se zapřete o zem a zvedněte pánev. Uděláte něco jako obrácený most. Že to děláte správně poznáte tak, že ucítíte jak se zapojují jak sedací svaly tak i stehenní. Abyste tělo skutečně protáhli střídavě zvedejte a protahujte levou a pravou nohu. Zase – jde o to opravdu ty svaly zapojit. Osm sad je tak akorát.

cviky-3

Zdroj: She is Frank

cviky-4

Zdroj: She is Frank

cviky-5

Zdroj: She is Frank

Ke startu připravit

K tomuhle cviku doporučujeme sundat polobotky. Hladká, kožená podrážka a zátěžový koberec nejsou zrovna kamarádi. Nakročte si levou nohou a pravou nohu výrazně posuňte dozadu. Nejde o to si dřepnout a zaklesnout se na nich, ale na těch nohách se udržet a zapojit je. Smyslem je docílit takového toho okamžiku před startem na trati. Kdy nohy jakoby nedočkavostí pérují než vyběhnou k cíli.

cviky-6

Zdroj: She is Frank

cviky-7

Zdroj: She is Frank

Co se rozhodně hodí se strečink, který vás uchrání před případnými křečemi a strnulosti nohou. Jen opatrně ať to vydrží švy obleku.

cviky-8

Zdroj: She is Frank

Guma

Cviky s gumou jsou asi ty nejelegantnější a můžete je provádět klidně i během telefonního rozhovoru. Nečeká se že ji natáhne do úhlu 90°. Přinuťte svaly zabrat!

cviky-9

Zdroj: She is Frank

O 180°

Protáhněte i horní půlku těla. Pevně se rozkročte, předkloňte se a ohýbejte ruce v rozmezí 180°. zase jde o to, udržet tělo v určitém napětí. Případně se se vytáčejte do stran. Tím zase potěšíte břišní svaly.

cviky-10

Zdroj: She is Frank

cviky-11

Zdroj: She is Frank

Během žádného z těchto cviků byste neměli cítit fyzickou bolest, ve smyslu píchání nebo čehokoliv co se vám zdá, že už není způsobené necvičeným aparátem. Netvrdíme, že to není makačka ale cílem není odrovnat si záda. Nezapomínejte dýchat – i takový detail u cvičení neskutečně pomáhá. Bude vám vděčné nejen vaše tělo ale i lidi, s kterými děláte. Cvičení funguje nejen jako fyzická aktivita prospívající tělu, ale současně i jako jakýsi tlumič před agresivitou v pracovním kolektivu.

741957-1_lp

Zdroj: She is Frank

Oblek ze směsi vlny a hedvábí, košile, oboje Z Zegna; hedvábná kravata Giorgio Armani; kapesníček Herringbone; kožený pásek Prada; hodinky s páskem z krokodýlí kůže, Hermès; ponožky Holeproof; boty Brando.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!