Cykno: metamorfóza kola

Publikováno: 13.04.2013 17:04 | Jiří Hofbauer

Během právě probíhajícího Milan Design Week bude kolo Cykno patřit k jedněm z nejpraktičtějších a nejstylovějších dopravních prostředků. To ostatně dokazuje i reklamní kampaň, kde elektrokolem nepohrdne gentleman ve smokingu, Skot v kiltu ani dáma ve večerních šatech.

Cykno-bike-yatzer-5

Zdroj: Cykno

Název kola Cykno pochází z řeckého slova κύκνος (kýknos) a latinského cygnus což jsou výrazy pro labuť. Podle řeckých pověstí Lédu, dceru aitolského krále Thestia, svedl Zeus převtělený do labutě. Následně Léda porodila dvě vejce, z nichž se vzešli Dioskúrové, synové Diovi, a Helena. U takových proměn se v řecké mytologii užívá výraz metamorphosis (metamorfóza, proměna).

Otec nápadu Bruno Greppi oslovil ke spolupráci designéry Luca Scopela, Gianpietra Vigorelliho a mistra italské reklamy posledních 30ti let Riccarda Lorenzini.

Vznikla tak nová generace elektrického kola Cykno, která v sobě kombinuje akcenty vintage designu, inovativních a ušlechtilých materiálů a propracované technologie Made in Italy.

Cykno-bike-yatzer-6

Zdroj: Cykno

Cykno-bike-yatzer-7
Cykno-bike-yatzer-8

Zdroj: Cykno

Cykno-bike-yatzer-9

Zdroj: Cykno

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!