Czech Design Week jaro 2017

Publikováno: 14.03.2017 19:25 | Lenka Mařanová

Národní třída v Praze bude v květnu v obležení českého a zahraničního designu v rámci festivalu Czech Design Week jaro 2017. Celkem pět pater DUP 36 na Národní třídě v Praze bude od 8. do 14.května 2017 patřit prodejní výstavě českých i zahraničních designérů. Po úspěšném listopadovém Czech Design Weeku v Kafkově domě v Praze se nyní festival designu představí v nových prostorách.

czdw-poster-jaro-01-ctverec

Zdroj: Czech Design Week

Prestižní adresa a perfektní lokalita slibují úžasný a neopakovatelný zážitek v podání prodejní přehlídky českého a světového designu s mezinárodním zapojením tří zahraničních design weeků. Ředitelem festivalu je Lukáš Pipek a pozici uměleckého ředitele zastává Petr Hájek.

„Letošním rokem startujeme partnerství a spolupráci hned se třemi prestižními design weeky, Jsou to Varese Design Week (Itálie), London Design Fair (UK) a Saudi Design Week (Saudská Arábie). Všechny tyto festivaly postupně přivítají na své půdě české designéry, a naopak my jejich. Z listopadového CZDW nás bude reprezentovat výherce Objevu roku – 440Audio se svými gramofony, dále to bude Tonak a jejich klobouky a značka Kozak se svými koženými doplňky.“doplnil Lukáš Pipek, ředitel festivalu.

„Na našem designovém festivalu si opět přijdou na své milovníci nábytku, skla, porcelánu, módy i interiérových doplňků. Můžeme také potvrdit spolupráci se společností Walt Disney Europe. Nejen děti, ale věřím, že všechny návštěvníky nadchne speciální kinetická socha z produkce Walt Disney“.

Rád bych také upozornil na dvě akce, jež předchází CZDW a které můžete navštívit již nyní v Quadriu. První z nich je pop-up store CZDW, kde si mohou zájemci koupit výrobky umělců vystavujících na loňském ročníku v Kafkově domě. Tuto možnost mají až do 31.3.2017.

Druhou doprovodnou akcí je výstavní projekt Candy Shop představující umělecká díla z depozitu The Chemistry Gallery a zároveň selekci zcela nových děl vybraných autorů. Formálně se výběr děl soustřeďuje na obrazy, sochy, objekty a světelné instalace.

Výstava Candy Shop přibližuje výtvarné umění široké veřejnosti a nabízí pohled na lahůdková díla současných mladých umělců v neobvyklém kontextu a to od dnešního dne do 20.3.2017.”  dodává Petr Hájek – umělecký ředitel CDW.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Vydání Harryho Pottera slaví letos 20. narozeniny! Vydání Harryho Pottera slaví letos 20. narozeniny! 26. června uplyne dvacet let od vydání první knihy o Harrym Potterovi v Anglii. Příběh o čarodějnickém učni je dodnes obrovským fenoménem... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!