Dane DeHaan jako James Dean ve filmu Antona Corbijna

Publikováno: 17.08.2015 17:15 | Jiří Hofbauer

Fotograf a režisér Anton Corbij se rozhodl vzkřísit jednu z největších hereckých hvězd a legend stříbrného plátna. James Dean tak ožije v příběhu o jeho přátelství s Dennisem Stockem fotografem magazínu Life.

Životopisný film s příhodným názvem Life se zaměří na nejdivočejší, nejproduktivnější éru života Jamese Deana. Upustí tak od kdysi populárního formátu, který sledoval život od prvních dětských krůčků po poslední vydechnutí a zachytí zrod rebela bez příčiny.

Dennis Stock sledoval Deana od úspěchu jeho průlomovém snímku Na východ od ráje z roku 1955. Na příkaz Deanovy agentury Magnum s ním Stock projel New York, Indianu i LA a tak vlastně stál u zrodu hvězdy.

Pod scénář životopisného filmu Life s rozpočtem $ 10 až 15 milionů se podepsal scénárista Luke Davies. Snímek se v kinech měl objevit už začátkem loňského roku. V hlavní roli se měl znovu objevit James Franco stejně jako ve snímku James Dean z roku 2001. hlavní roli nakonec získal Dane DeHaan. Role fotografa Dennise Stocka připadla Robertu Pattinsonovi. Přípravy a produkce se ale nakonec protáhly a film bude mít premiéru v průběhu září.

James Dean hrál celkem ve čtyřech seriálech, několika divadelních hrách, jednom televizním filmu a dalších čtyřech menších filmech. Ale právě až Na východ od ráje ho proslavil. Rebel bez příčiny ze stejného roku znamenal vrchol jeho životní. Následující rok 1956 šel do kin film Obr, za který byl Dean nominován na Oscara. Bohužel už posmrtně. Posledního září roku 1955 se Dean za volantem Porsche 550 Spyder stal obětí zcela zbytečné dopravní nehody, která ukončila kariéru jednoho z největších hereckých talentů. Bylo mu 24 let.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Blogeřina těžká dřina: Everyday Runway Blogeřina těžká dřina: Everyday Runway Velice vytříbený styl zakládající se na černo-bílé kombinaci reprezentuje Oliwyi Soukupovou, podnikatelku a autorku blogu Everyday Runway,... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!