David Beckham jako velvyslanec dobré vůle UNICEF

Publikováno: 03.05.2014 12:12 | Václav F. Mensa

Právě oslavil devětatřicáté narozeniny a my mu přejeme jen to nejlepší. Co by se ale kromě jeho sportovních úspěchů mělo oslavovat a především připomínat je jeho masivní filantropická činnost.

David Beckham je skvělým důkazem, že s úspěchem a majetkem může člověku zůstat uvědomělost, skromnost a snaha pomáhat. V dnešní době a přehlídce "celebrit" typu Kardashianových není tak snadné najít osobnost, která velkou měrou zlepšuje svět.

beckham_unicef_1

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

Beckham je krom skvělého fotbalisty a dokonalého obchodníka jedním ze zakládajících členů společnosti Malaria No More. Současně je zapojen do Help for Heroes, jenž se zabývá pomocí zraněným vojákům z Iráku a Afghánistánu.

Před několika lety společně se svou manželkou Victorií založili nadaci Victoria and David Beckham Charitable Trust, skrze kterou dodávají kupříkladu invalidní vozíky dětem, jejichž rodiny si to nemohou dovolit. Sám cestuje po světě s organizací UNICEF a právě díky jeho práci bylo vybráno 200 tisíc dolarů pro organizaci NSPCC (Organizace proti zneužívání a násilí na dětech), kterou založila miliardářka Doris Duke před dvaceti lety.

beckham_unicef_2

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

Krom těchto "viditelných" charit se David zapojuje do více než šestnácti dalších. Navštěvuje děti s leukémií v nemocnicích, zakládá další a další nadace a právě díky svému obchodnímu vlivu dokáže získat neuvěřitelné částky, na pomoc lidstvu.

beckham_unicef_3

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

Je příjemné, že co se "slavných" lidí týče, stále jsou zde jedinci jako manželé Beckhamovi, Jolie-Pitt nebo Elton John se svou nadací na léčbu AIDS. Pokračují v hrdé tradici Audrey Hepburn, která byla první herečkou, která se zapojila do práce UNICEFu a tudíž charity. Ano, používají svou tvář k získání peněz na dobročinnost, ale zároveň nepotřebují stále dokola upozorňovat na to, že něco takového dělá.

beckham_unicef_4

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

beckham_unicef_5

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

beckham_unicef_6

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

beckham_unicef_7

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson

beckham_unicef_8

Zdroj: UNICEF, Anders Pettersson
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!