Dědictví Brooks Brothers

Publikováno: 05.03.2014 18:19 | Michal Harajbic

Brooks Brothers není jen neslavnější obchod s pánskou módou ve Spojených státech amerických, ale doslova skutečná americká instituce. Firma Brooks Brothers bylo založena v roce 1818 a má tedy stejně dlouhou tradici jako řada evropských obchodů s pánskou módou. Historie firmy je úzce spojená s historií Ameriky. Už v roce 1845 prodala firma svůj první konfekční oblek což tehdy, v době krejčovských salonů, byla v USA absolutní novinka. Například i prezident Abraham Lincoln měl na sobě během své druhé inaugurace do úřadu prezidenta v roce 1864 kabát od Brooks Brothers.

brooks_brothers_1

Zdroj: Brooks Brothers

rodina_brooks

Zdroj: Brooks Brothers

Značka má v nabídce klasické jednobarevné látky jako černá, šedá, temně modrá nebo béžová, ale i celou řadu jedinečných vzorů jako vlasový proužek, rybí kost na šedém základě nebo esterházy káro.

Obleky jsou dostupné ve velikostech 36 až 50. Saka jsou v pěti délkách a to regular, short, medium long, long a extra long. Výjimkou, kterou disponuje tato značka je, že zákazník si může zvolit rozdílnou velikost saka a kalhot, což v řadových evropských obchodech s konfekcí není vůbec možné. Saka od Brooks Brothes mají zapínání na dva nebo tři knoflíčky. U saka s třemi knoflíčky bývá horní knoflíková dírka zažehlená pod přehybem klopy a zpravidla nebývá funkční.

Oblek z kolekce 1818 Suit, 27 5000 CZK. Oblek, 16 400 CZK. Sako, 6 400 CZK.

brooks_brothers_3

Zdroj: Brooks BrothersMezi neopomenutelný sortiment značky patří samozřejmě i široká nabídka košile, obuvi a nádherných doplňků.

Košile Supima Cotton Non-Iron, 2 100 CZK. Boty z kolekce The Great Gatsby, 8 200 CZK. Variabilní motýlek, 1 800 CZK.

brooks_brothers_4

Zdroj: Brooks BrothersVelkou výhodou Brooks Brothers je, že některé kousky najdete v jejich nabídce navzdory aktuálním modním trendům. Současně značka nabízí i doručení až domů. Prakticky jako pizzu. Ano, je v tom cosi z amerického konformismu. Eshop Brooks Broters za menší úplatu dodává i do České republiky.

Nezbývá než doufat, že značka Brooks Brothers neztratí svůj lesk a bystrý krok s dnešní dobou a zůstane na trhu dlouhé roky a bude stále konkurovat mladším módním domům, protože kouzlo značky spočívá právě v uchovávání tradice.

brooks_košile

Zdroj: Brooks Brothers

Způsob výroby a design se během let prakticky nezměnil. Značka současně světu dala košili button-down, která se dodnes ve Spojených státech drží velké oblibě. Na Starém kontinentu je košile s knoflíčky na límečku považovaná za spíše neformální.

brooks_brothers_2

Zdroj: Brooks Brothers
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!