Dělejte to jako... Pierre Casiraghi v Montecarlu

Publikováno: 06.06.2014 13:48 | Jiří Hofbauer

Obyvatelé Monaka odjíždějí, obchody omezují otevírací dobu, banky a úřady jsou zavřeny zavřeny úplně. To znamená jen jedno – Velká cena Monaka. Centrum Montecarla se tak na čtyři dny změní v ohromnou závodní trať známo jako Circuit de Monaco. Tento závod si každoročně nenechají ujít movití nadšenci, pozvaní hosté, celebrity ale ani šlechta.

Ani letos v publiku nechyběl Pierre Casiraghi, syn Caroline, princezny hanoverské a Stefana Casiraghi. Pro úplnost, Caroline je dcerou monackého knížete Rainiera III. a kněžny Grace.

Pierre dostál předepsanému dress codu a na tuto prestižní akci zvolil elegantně nenucenou kombinaci separátního saka a kalhot. Na akci ho doprovodila přítelkyně Béatrice Borroméo.

NM_167_2

Zdroj: GQ, Facebook

Padnoucí slim sako pořídíte v konfekci od patnácti stovek. Pokud máte limit posazený značně výš, můžete si ho pořídit v některém z vyhlášených módních domů. Tam však počítejte s cenou patnáct ale klidně i třicet tisíc. Velice dobře, tak co do ceny i kvality vychází možnost separátního saka na míru, kde se dostanete na cenu deset tisíc korun. U takového saka si vyberete nejen látku, ale i řadu dalších detailů jako je barva podšívky, šířka klop, barva obšití knoflíkových dírek. Ale především dokonale padne vaší figuře. Současně pokud formální kalhoty vyměníte za džínym budete hvězdou jak na kolonádě tak večer v baru.

Richard James 18 300 Kč

delejtetojako_pierre_sako

Zdroj: Web značky

Bleděmodrá košile patří hned po bílé k jedné z nejoblíbenějších. Barva je krásná a velice variabilní a košile v takovém odstínu by neměla chybět v šatníku žádného muže. Její prokletí je v tom, že je na ní vidět každá i sebemenší kapka, která je schopná se rozpít do gigantický rozměrů.

U košile platí to stejné co u saka. Spoustu lidí má pocit, že výroba košilí na míru není pro ně. Proto vyrazí do konfekce, kde si za necelé dva tisíce koupí co nejvhodnější košili. Přitom za stejnou cenu si mohou nechat ušít košili na míru, která však ani po vyprání neztratí svůj tvar a velikost. Široké možnosti vlastního uzpůsobení včetně monogramu jsou jen dalším příjemným bonusem.

Kilgour 5 900 Kč

delejtetojako_pierre_kosile

Zdroj: Web značky

Chinos jsou dobrým kompromisem mezi formálními kalhotami a spíše sportovními džínami. Puky, kvalitní materiál a dobrý střih vytváří velice solidní efekt. Jsou neskutečně tvárné. S polobotkami dostane velice elegantní look. Vyměňte oxfordky za loafers a je z vás švihák přímořské kolonády.

Brooks Brothers 3 200 Kč

kalhoty

Zdroj: Web značky

Na Velkou cenu Monaka Pierre zvolil stájovou kravatu s emblémy Automobile Club de Monaco. Ostatně jako řada zúčastněných mužů. Pokud váš rod nemá vlastní erb, můžete se na kravatě spokojit s emblémem značky. Zase ale zebe nemusíte dělat výkladní skříň módních domů. Poslední dobou se těší velké oblibě i obrázky kotví, zvířat, ovoce nebo právě puntíky. Pokud si na obrázkové motivy netroufáte, držte se proužků.

Brooks Brothers 2 200 Kč

delejtetojako_pierre_kravata

Zdroj: Web značky

Kapesníček se bude opět odvíjet od kravaty. Čím náročnější vzor na kravatě zvolíte, tím lehčím doplňkem by měl kapesníček být. Pierre zvolil jasně bílý. Stejně tak ale mohl vzít bledě modrý, jemně žlutý, odvážlivci by nepohrdli ani třeba červeno-bílým proužkem. Ostatně kravata a kapesníček je právě to, co může celý outfit docela pozvednout, ale současně jej i shodit.

Drake's 1 650 Kč

delejtetojako_pierre_kapesnicek

Zdroj: Web značky

Kulaté sluneční brýle inspirované 20.léty jsou opět trendem léta a proto na ně narazíte v nespočetném množství podob.

Asos 360 Kč

delejtetojako_pierre_bryle

Zdroj: Web značky

To co muže dělá jsou z velké části kvalitní ale především čisté boty. Do hnědých polobotek se rozhodně nebojte investovat. Užijete je na mnoho způsobů.

Aldo 3 300 Kč

delejtetojako_pierre_boty

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!