Dělejte to jako... Johannes Huebl

Publikováno: 14.06.2014 19:00 | Jiří Hofbauer

Dress code na Veuve Clicquot Polo Classic byl jasně stanovený. Žádná pola, tedy trička s límečkem. Ta jsou určená jen pro jezdce na koních. Muži měli zvolit oblek, případně separátní kombinace, z lehké látky, barevné košile, slamáky a nápadité doplňky. Německý model Johannes Huebl tak tento etický předpis splnil dokonale. Ostatně jako vždy.

inspirace_huebl_look

Zdroj: Facebook

Nejvýraznějším prvkem jeho outfitu je bezesporu sako v námořnické modré na jeden knoflík se širokými klopami lemovanými jemným prošitím. Podle fotografie lze vytušit, že se bude jednat o skutečně kvalitní materiál s mírným leskem.

Letní blazerům jsme věnovali samostatný článek: Jak vybrat ten správný letní blazer.

Místo tradiční bílé zvolil jasně modrou košili z přírodního materiálu, která má místo klasického límečku button-down. Límeček, jehož tvar drží knoflíčky, jsou ve Spojených státech hodně oblíbené a je přípustné nosit je i s kravatou. Na starém kontinentu je button-down považován spíše za neformální až volnočasovou košili. To ostatně napovídá i lehce viditelná kapsička, která je podle nás na košilích zcela zbytečná.

Bílé kalhoty jsou velice ošidné. Zvláště v kombinaci s pastelovými barvami může být výsledek lehce zmrlinářský. Ale v tomhle případě jsou skvěle zvolené. Jsou dostatečně kontrastní vůči vrchní polovině, outfit osvěžují a dodávají mu na čistotě.

Boty a pásek Huebl ladil do stejného materiálu i barvy a to zemitě hnědého semiše. Přesto pásek je o tón tmavší než boty. U neformálních outfitů většinou pásek bývá světlejší než boty.

Všímejte si i detailů. Aby outfitu dodal na neformálnosti rozepnul rukávy košile a ohrnul je přes rukávy saka. Stejně tak lehce založil nohavice kalhot. Kapesníček naopak nechal jen skromně složený a lehce vykukující z kapsičky.

Nesmí chybět ani kvalitní hodinky. V tomto případě v přírodních odstínech růžového zlata a temně hnědé aligátoří kůže.Sako ze směsi bavlny a lnu Asos, 4 300 Kč

inspirace_huebl_sako

Zdroj: Web značkyButton-down košile J.Crew, 2 500 Kč

inspirace_huebl_kosile

Zdroj: Web značkyChinos Canali, 5 500 Kč

inspirace_huebl_kalhoty

Zdroj: Web značkyKapesníček Trashness, 290 Kč

inspirace_huebl_kapesnice

Zdroj: Web značkyHodinky Montblanc Star 4810 Red Gold Chronograph Automatic, 340 000 Kč

inspirace_huebl_hodinky

Zdroj: Web značkySemišové loafers Brooks Brothers, 4 500 Kč

inspirace_huebl_boty

Zdroj: Web značkySemišový pásek Brooks Brothers, 3 100 Kč

inspirace_huebl_pasek

Zdroj: Web značkySluneční brýle Ray-Ban LiteForce Wayfarer, 5 100 Kč

inspirace_huebl_bryle

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!