Denní rituály, které vám zlepší celý rok

Publikováno: 08.01.2015 11:03 | Václav F. Mensa

Novoroční předsevzetí mnohdy nefungují. Napsat si na ledničku seznam dokáže každý. Složitější je jej dodržet. Většinou to však děláme jen kvůli tomu, že to diktuje společnost. S nastávajícím rokem 2015 se pokuste přestat dělat to, co byste měli. Namísto toho si osvojte několik jednoduchých rituálů, které nevyžadují přemáhání ale stejně vám zlepší život.

21485-1_l

Zdroj: GQ

Stále se různí názory na to, kolik vody by měl člověk denně vypít. Jedna věděcká strana tvrdí, že minimálně dva litry, druhá tvrdí to, že člověk tolik pít nemusí (prý se jedná pouze o marketingovou kampaň). Tak či onak, my jsme si všimli, že jakmile každé ráno pijete horkou vodu s citronem a zázvorem, zlepší se pleť, zvýší se energie a výdrž a i na zažívání to má dobrý vliv. Jednoduše, při nákupu jídla hoďte do koše kilo citronů a kus zázvoru. Každé ráno kousek nakrájejte a zalijte buď vroucí nebo jen horkou vodou a uvidíte za pár týdnů. Trvá to dvě minuty a nestojí to svět. V případě, že máte ráno na spěch, pořiďte si cestovní láhve a pijte cestou do práce. Firma Lock & Lock vyrábí stylové lahve z ekologického materiálu. Horký nápoj v nich vydrží hodiny a hodiny. Člověk by měl většinu nutných tekutin vypít za dopoledne. Večer je dobré nechat ledviny odpočívat.

Trainer-Diet_main_0

Zdroj: Mens Health

Začněte ráno praktikovat pozdrav slunci. Za tisíce let vývoje fyzických aktivit je tohle stále nejlepší způsob jak se protáhnout a rozproudit krev v těle. Tělo je po probuzení prohřáté a po pár dnech to půjde samo a automaticky. Opět se vejdete do patnácti minut. Jedna z nejúspěšnějších žen světa Arianna Huffington tvrdí, že první co ráno dělá je chvilka meditace a pozdrav slunci. Až poté bere do ruky telefon. O tom, jestli začít svůj den takto prospěšné je či ne se můžeme přít (ona takhle ale začíná a má 50 milionů dolarů...).

gimnasio_en_el_parque_1145_620x

Zdroj: GQ

Mýt a hydratovat. Tohle je věc, která spousta Čechů stále nebere vážně. Pokud to neděláte automaticky, naučíte se. Hned po protažení zaplujte do sprchy. Smyje z vás zbytky noci a probudí do poslední buňky. Mýt si obličej po ránu je stejně důležité jako po pracovním dni. Na obličeji se usazují bakterie a prach. Je nezbytné si pořídit čistící přípravek podle typu pleti, nicméně, skvěle a univerzálně fungují běžná mýdla z lékárny. Většina dermatologů to i doporučuje. Klasická kostka mýdla (nejlepší dělá třeba Weleda, La Roche-Posay nebo Bioderma), totiž dobře čistí a nevyžaduje tolik vody na smytí. Tím pádem nebudete na obličeji celý den i noc nosit zbytky chemie. Další nezbytný krok je tonizace a hydratace. Pokud jste se do tohoto rituálu nedostali, je nejvyšší čas začít. Také je dobré aplikovat krém či sérum ještě na vlhký obličej. Do pleti se tak dostane nejvíce pomocných složek.

IMG_1211_4c-634x422-1

Zdroj: Nivea

Všichni lidé by se měli naučit jednu extrémně důležitou věc. Noste s sebou buď kartáček a pastu, ústní vodu nebo alespoň žvýkačky v případě, že pijete dost kávy. To by nemělo být jen předsevzetí ale zákon. Ten, s kým mluvíte, si okamžitě všimne a není to hezká zkušenost a už vůbec ne první dojem. Také přestaňte pít kávy s velkým množstvím mléka, cukru nebo sirupů k příchuti. Velká karamelová latté jsou sice dobrá, ale tělu naprosto nedělají dobře.

Obklopte se zelení. Je prokázáno, že produktivita mozku se zvětšuje, jakmile je v dosahu očí zelená květina. Velké listy na pracovním stole, všech oknech a především ložnici čistí vzduch a podvědomě zvyšují energii. Zkuste to. V ložnicích by měly být květiny právě kvůli čištění vzduchu. Co se spánku týče, s novým rokem také odstavte od postele televizi a spěte s otevřeným oknem nehledě na počasí. Pleti dělá chladný a vlhký noční vzduch velmi dobře. Spánek je stabilnější a dostanete z něj tak maximum. Naprostým opakem je usínání u televize se zapnutým topením.

Je rok 2015. Fungujeme na této planetě už dlouho a je zajímavé pozorovat, jak se vyvíjíme. Od naprostých začátků přes dobu, kdy byla oceňována inteligence a kreativita. Následně k období, kdy vše, co bylo moderní technické a vyrobené v továrně bylo nejlepší až k současnosti, kdy dobrovolně volíme bio cestu a snažíme se vrátit k základům. To nejdůležitější, co si do nového roku vzít je vědomí, že staré názory a konzervativní tradice nejsou vždy to nejlepší. Vykročte proto s čistou hlavou. Vzdělávejte se v oblastech, o kterých nevíte. Z nevědomosti vzniká strach. Strach podporuje teror. Je jedno, kdo co dělá, kdo koho miluje nebo kdo kolik vydělává. Jsme stále jeden rod.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!