Betonová technika...

Publikováno: 07.12.2011 13:14 | Petr Hájek
...aneb stylový doplněk domácnosti i odkaz potomkům v jednom.
2011-12-07-1

Na světě je spousta muzejí s kolekcemi všeho možného a nechybí mezi nimi samozřejmě ani ta věnovaná ryze technickým věcem. Lidské civilizaci se totiž za její existenci podařilo nashromáždit nečekaně objemnou technickou výbavu. U většiny podobných udělátek je ale zásadní problém – tato zařízení žijí obvykle přesně cca 20 minut navíc od doby, co vám skončí záruka, takže jen těžko se dá očekávat, že by přetrvaly půlku věčnosti... Ledaže byste si je vybrali v něčem trvanlivějším!
2011-12-07-1

Beton je velmi trvanlivá věcička, se kterou nehne prakticky nic, co by techniku běžnou již dávno zlikvidovalo. Firma Bughouse Art + Design (a vlastně i designérsko-umělecké studio v jednom) ale dospěla k názoru, že je třeba podobné věci zachovat pro naše potomky a to vyvedené právě v betonu. Zajímavé je na celé expozici hlavně to, že na rozdíl od drtivé většiny jiných muzeí, zde si smíte jakýkoliv exponát koupit v kopii.
2011-12-07-1

Vezměme si třeba joystick od konzole z Atari. Pěkná stylová věc, kterou nostalgikové určitě rádi zachovají a předají synovi... Ceny zde nejsou nijak přehnané – 65 až 125 USD za umění není až tak moc. Na druhou stranu, je faktem, že podobné věci jsou často někde v bazaru jako originál levnější, nežli takto vytvořené z betonu. 
2011-12-07-1

Tvůrci říkají svému nápadu „technické zkaměněliny“ a myslíme, že to takto vystihli naprosto dokonale... I prvotní odezva na díla je jednoznačně pozitivní: kvůli davům okolo ani nebylo možno tyto věci v L.A. pořádně vyfotit! Zdá-li se vám proto vaše vázička na stole nebo skleněné těžítko nudné, můžete napsat Ježíškovi o trochu toho poctivého betonu...
2011-12-07-1Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!