Chytrá sluchátka

Publikováno: 03.05.2012 14:26 | Petr Hájek

Jedna z věcí, které se určitě neztratí v žádné moderní domácnosti jsou kvalitní sluchátka. Proč se však spokojit s průměrnými, když můžete vlastnit prvotřídní?

2012-05-03-1

Možná se vám to již někdy stalo: člověk poslouchá něco skrze sluchátka (je poměrně jedno, zda na PC nebo na nějakém multimediálním přehrávači), je vyrušen vnějším vlivem, takže je nucen sluchátka položit a věnovat se dané věci. Ale co se nestane, vrátíte se za pár hodin, přehrávač má vybitou baterku nebo hudba hraje pořád a vy přitom nikde...

2012-05-03-1

Řešení podobných životních trapasů mohou zajistit podobná chytrá sluchátka, jaká vidíte na snímku. Fungují totiž tak, že když je vytáhnete z uší, přehrávač se automaticky vypne. To je ideální právě za situací, kdy musíte rychle odkvačit něco provést nebo si vás situace vyžaduje někde jinde (telefon). 

2012-05-03-1

Kdyby se vám něco podobného stalo v práci, kde třeba rádi posloucháte hudbu, je to malér a jeden se hravě ocitne bez šťávy uprostřed dne. Koncept pecek na snímku pochází od designérské skupinky tvořené Sunmi Hwang, Hyunjoo-Lee a Jiwon-Seok. Jde přitom o prostý mechanický princip - jakmile nejsou pecky pevně stisknuty v uších, tak nehrají.

2012-05-03-1

Celé to zní jako docela povedený nápad, jednoho to ale nutí k zamyšlení nad celou řadou otázek... Jak třeba chtějí tvůrci zajistit spolehlivou funkci v různě velkých zvukových kanálech? To je známý problém pecek, že nedrží různým lidem v uších a distribuují se proto s celou řadou nádstavců, aby si člověk mohl zvolit ten nejlepší.

Hodnocení článku:Komentáře

Kvalitní kuchyně znamená čerstvé domácí produkty Kvalitní kuchyně znamená čerstvé domácí produkty Pamatuji si doby, kdy se do Itálie, této země výborné středomořské kuchyně, tahaly české potraviny v dovolenkových zavazadlech.... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!