Jakob Joergensen Fjarill

Publikováno: 12.01.2012 13:50 | Petr Hájek

Aneb skutečně podivuhodně stylová skříň do (skoro) každé domácnosti....

Pokud jde o design domácího vybavení (a potažmo i užitkových předmětů obecně), tak je většina lidí podvědomě posedlá kubismem: máme tu čtvercové obrazovky, stoly, stěny, obaly, zavazadla, knihy, domy, no zkrátka, co si jen vzpomenete. Většinou je to z onoho prostého důvodu, že jde o nejúčelovější design maximálně využívající daný prostor, což je věc, kterou v některých těsnějších bytech nelze neocenit.

 

2012-01-12-1
 

 

I do této oblasti ale občas zabrousí nějaká kreativní umělecká osobnost, jenž dá vzniknout něčemu, co je zároveň velmi tradiční na jednu stranu, ale také nečekaně kreativní na tu druhou! Toto dílko, jenž vidíte na snímcích okolo, se jmenuje prostě Fjarill a je to skříňka, kterou vytvořil Jakob Joergensen. Zajímavé je na ní hlavně to, že se naoko tváří jako každý jiný obyčejný nábytek. Když ale povytáhnete všech 14 zásuvek, pochopíte, v čem je její kouzlo...

 

2012-01-12-1
 

 

Přesto, že by se snad zdálo na první pohled, že jde o skříňku zbytečně plýtvající místem, má celé toto uspořádání jeden nečekaně praktický dopad na lidské nakládání s uloženými věcmi. Určitě to znáte sami: něco hledáte ve své rozsáhlé sbírce šatstva a víte, že dotyčná věc je určitě někde u zadní stěny zásuvky. Vytahujete tedy a hledáte stále a pořád tak dlouho, až je z toho jeden velký nepořádek, žádaná věc nikde a k tomu všemu vám ještě šuplík vypadne na koberec... Ne tak zde ale! Díky natočení a promyšlenému designu máte přístup prakticky do všech rohů.

 

2012-01-12-1
 

 

Umělec se nechal slyšet, že vyrobí přesně 20 těchto skříněk, takže potenciální zájemci mají o stylový tip pro domácnost opět jednou postaráno. Ti trpělivější mohou počkat na nějakou imitaci lokální firmou, no a ti zběhlí práce se dřevem se mohou prostě jen tak inspirovat v tomto zajímavém, stylovém a praktickém nápadu. Mimochodem, vše je vyrobeno z Oregonské Borovice a má rozměry (složené) 70 x 57 x 33 cm.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!