Kytarový stolek

Publikováno: 08.03.2012 14:25 | Petr Hájek

Anebo také stolková kytara - záleží na úhlu pohledu...

Domácí nábytek jsme již viděli inspirovaný kdečím - vzpomeňme třeba nábytku z kusů závodních aut, věru, stolek na kafe z pravých bouraných Ferrari, to se nevidí každý den... Designér a umělec Charly Molinelli šel na věc ale ještě úplně jinak. Sice se také inspiroval v rozbité věci, ale z úplně jiné oblasti. Rozhodl se totiž do svého skleněného stolku určeného do obývacího pokoje přidat rozbitou elektrickou kytaru!

 

2012-03-08-1

 

Umělec na téma svého dílka pronesl cosi v tom smyslu, že jej vždy fascinovalo užitkové umění a možnost integrovat svoje díla do větších funkčních celků. Kvůli tomu, co vidíte na snímku, se dokonce musel naučit zacházet s řadou nových nástrojů, ale efekt je docela zajímavý... Kromě unikátního nábytku máte navíc hned k dispozici i jednoduchý způsob, jak vyjádřit svůj hudební vkus libovolné náhodné návštěvě. 

 

2012-03-08-1

 

Dle umělce byla největší výzva vytvořit realisticky působící kytaru, samotné umístění a stolek ještě relativně ušly. Autor totiž dospěl k názoru, že jen tak halabala nechat kytaru pod stolem je nuda a rozhodl se navýšit výzvu s dílem spojenou tím, že jej zpodobnil jakoby v levitující formě. A opravdu - když se na stolek jeden zadívá (nebo nad ním něco dělá), je tato věc natolik zřejmá, že ji prostě nejde přehlédnout.

 

2012-03-08-1

 

Vše dohromady váží nějakých 30 kg a má rozměry 25” x 35” x 20”. Pořizovací cena všech komponent nebyla nízká, také práce do věci vložená se musí někde odrazit a v neposlední řadě tu máme originální nápad - ať vás dlouho nenapínáme, stůl se honosí cenovkou 4 000 USD. Prozatím na ně prý narazíte hlavně okolo New Yorku. Autor potvrdil, že již plánuje další zajímavé věci z kovu a skla...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!