Moderní umění pro moderní dům

Publikováno: 12.09.2012 22:36 | PR

Dům je postavený, strom zasazený, syn na cestě a co jiného ještě správnému muži zbývá k dokončení ohledně jeho bydlení? Ano, správně, zvolit si do domu něco uměleckého, zajímavého a přirozeně dokonale stylového.

modern art

Zdroj: imagewizard.biz

Při rozhodnutí, jakými uměleckými předměty si vybavit domácnost, se dá postupovat v zásadě několika cestami. Ti opravdu největší "umělečtí fajnšmekři" půjdou jistě na jistotu a zvolí si repliku či originál od svého oblíbeného autora či společnosti - ať už se vám líbí Claude Monet, Vincent van Gogh, Walt Disney nebo Leonardo da Vinci, na výběr je dnes mnoho jejich děl a to včetně těch méně známých.

Dalším faktorem rozhodnutí výběru by měl být samotný styl umění. Abstrakce je třeba sice moderní, ale málokdo jí opravdu přijde na chuť, takže v podobných případech je vhodnější zvolit nějaké čitelnější kousky - antické umění je ryzí dokonalost ověřená milénii, nesmíme však zapomínat ani na etno, expresionismus, český kubismus nebo minimalismus. Překvapivě vysokému procentu lidí se líbí pop-art a plakátové umění, takže proč toho nevyužít... Lidé oceňující raději klasiku mohou sáhnout třeba i po baroku nebo klasicismu.

Autora i styl již máte vybrané, takže co teď? Můžete si buď skočit do nebližší Ikey (nebo podobného obchodu) a vybrat si ze série tuctových reprodukcí. Nebo můžete navštívit nějakou prodejní galerii specializující se na prodej obrazů. Nad šálkem z moka kávovaru si prohlédnete katalog reprodukcí a vyberete si obraz. Obrazy nemusí být všechny k dispozici na místě.

Pokud to myslíte s investicí do umění vážně, hledejte zajímavé kusy na všech možných místech po světě ať už jde o věhlasné prodejní galerie v New Yorku, nebo zapadlé antikvariáty na Sardinii. Vždy nakupujte osobně, abyste si ověřili stav a kvalitu díla. Investice do letenky je v tomto případě mnohokrát zúročena.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!