Nejšílenější mrakodrapy...

Publikováno: 06.03.2012 14:10 | Petr Hájek
...z akce Skyscraper Competition 2012. A ani letos to nevzaly ty nejstylovější, nejzajímavější a nejpodivnější kousky právě v malém měřítku...

1. Himalaya Water Tower

Dle autorů Zhi Zhenga, Hongchuan Zhaoa a Dongbai Songa je koncept zvaný Himalaya Water Tower určen k potenciální stavbě vysoko v horách. Zde sbírá vodu a pomáhá jí zásobovat níže položené stavby a domácnosti díky přirozenému spádu. 

 

2012-03-06-1

 

2. Plastic Fish Tower

Tato kulatá struktura by měla sama plavat v moři a sbírat z povrchu oceánů plastové odpady, jenž tvoří až 90 % všech odpadků plynoucích do moří. Pod tímto dílkem jsou pro změnu podepsáni vizionáři Hongseop, Cho Hyunbeom, Yoon Sunhee a Yoon Hyungsoo.

 

2012-03-06-1

 

3. GreenGru

Stavba zřetelně inspirovaná vývrtkovými stavebními zvedači by měla být 380 metrů vysoká a svým obyvatelům nabídnout letiště, kam mohou přistát se svým letadlem, vírníkem nebo co to právě vlastníte... Nabízí se otázka, jestli nebude přecpaná obloha, když se tam jednou přestěhuje veškerá přeprava? Navrhl designér Gerasimos Pavlidis.

 

2012-03-06-1

 

4. Citadel Skyscraper

Architektonický projekt cílený na Japonsko, kde se to v poslední době doslova hemží katastrofami všeho druhu. Citadel Skyscrapery by měly bránit šikovně rozmístěnými štíty ostrovní stát před vším, co by se na něj z moře právě hnalo - tsunami namátkou... Kupodivu navrženo ne-Japonci Victorem Kopieikinem a Pavlom Zabotinem.

 

2012-03-06-1

 

5. Coal Power Plant Mutation

Unikátní koncept zvaný Coal Power Plant Mutation je ve své podstatě obyčejná uhelná továrna, jen vyzvednutá nad zem a s implementovanými moderními technologiemi redukujícími na maximum dopad na přírodu. Autor Chipara Radu Bogdan tvrdí, že se u tohoto modelu nemusí nic bourat a prostě se přistaví nad “fabriku”...

 

2012-03-06-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!