Nejstylovější psací stroje

Publikováno: 10.08.2012 13:48 | Petr Hájek

K výzdobě domácnosti se někdy používají skutečně maximálně nečekané a podivné věci, takže jakýsi obyčejný vysloužilý psací stroj je ještě pořád vcelku vrcholem normálnosti... 

1. Scholes and Glidden Typewriter

Model Scholes and Glidden Typewriter se vyráběl od roku 1873 a mluvíme o něm hlavně proto, jelikož jde o první psací stroj, který dosáhl jakéhosi komerčního úspěchu. Je to také poprvé, co se světu představuje nám dnes tak dokonale známá QWERTY klávesnice navržená chlapíky Christopher Latham Sholes a Carlos S. Glidden.

 

2012-08-10-1

Zdroj: Gizmodo

 

2. Crandall New Model

Trochu strohý kousek, který je jako kostra - najdete zde skutečně jen to nejnezbytnější a nejpotřebnější, žádné zbytečné serepetičky a cingrlátka okolo... Prostě jen čirý a ryzí strojový kousek dokonalý ve své mechanické prostotě. 

 

2012-08-10-1

Zdroj: Gizmodo

 

3. Mignon 4

Modely pocházející z dílen Mignonu se zapsaly do historie cvakání na stroji rovněž nesmazatelně. Byly to totiž jedny z prvních elektrických strojů na světě. Ten na obrázku obsahoval nemechanickou dotekovou plošku a vždy po stisku toho nebo onoho písmene se válec patřičně přenastavil a vytiskl, co majitel chtěl. Kousek na snímku zvaný Mignon 4 pochází z roku 1923 a je nejhezčím ze všech z tehdejší série.

 

2012-08-10-1

Zdroj: Gizmodo

 

4. Hansen Writing Ball

Jednoznačně nejpodivnější psací stroj spatřil světlo světa v roce 1865 a vyžadoval od svého majitele skutečně podivnou psací polohu - museli jste stát nad ním v nepřirozeném náklonu a cvakat směrem dolů jako datel na nezvykle ohnutém papíře. A jakého měl podobný stroj nejzajímavějšího majitele? Jistého Friedricha Nietzsche....

 

2012-08-10-1

Zdroj: Gizmodo

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!