Nové stylové zbraně na českém trhu

Publikováno: 02.08.2012 14:02 | Petr Hájek

Česká Zbrojovka sice již dávno není vlastněna Čechy, to ale jistě neznamená, že by se zde přestaly dělat stylové zbraně...

1. CZ 75 TS CZECHMATE "PARROT"

Liší se od současného provedení na první pohled svým pestrobarevným vzhledem a re-designovaným kohoutem. Z barevných doplňků je možné uvést například tři duralové botky (červená), tenké krátké pažbičky (žlutá/oranžová), napínací páku (fialová), spoušť (červená), montáž na C more (modrá) a trychtýř zásobníku (zelený). Dále je tu nový SA kohout, jiný design spouště a 3 x duralová botka zásobníku.

 

2012-08-02-1

Zdroj: ČZ

 

2. CZ 550 PREDATOR

S modelem CZ 550 PREDATOR doplňuje firma řadu dnes již tradičních kulovnic CZ 550, jenž proslula jako série velmi přesných a kvalitních zbraní, o provedení s prostorovou kamufláží na pažbě. CZ 550 PREDATOR je takto možno zakoupit buď jako samostatnou kulovnici nebo v setu s příslušenstvím, které z této zbraně dělá kompaktně sladěný celek. Do setu vstupuje ještě puškohled 3-12x56E (kříž R12 a i ten v kamufláži REAL TREE), dále dvojdílná ocelová montáž (průměr kroužků 30 mm) a lovecká taška s popruhem – v kamufláži REAL TREE opět.

 

2012-08-02-1

Zdroj: ČZ

 

3. CZ 75 SP-01 SHADOW 2012

Přesto, že je CZ 75 SP-01 SHADOW 2012 plně sériově vyráběnou zbraní, je tento proces doplněn o postupy, které zvyšují užitné vlastnosti zbraně (například ručním lícováním hlavně a stranovým vymezením vůlí závěru nebo odladěným spoušťovým mechanismem). Zbraň má leštěnou hlaveň a tenké, dlouhé aluminiové pažbičky v oranžové barvě. Zbraň je balena ve stejném kufru jako CZ 75 TS Czechmate. Je tu i vedení vratné pružiny z leštěné oceli a leštěná vratná pružina + přiložený set dvou leštěných pružin 13 a 11 lbs. Též leštěná bicí pružina + přiložený set dvou leštěných pružin 13 a 16 lbs. Nechybí ani sada 5-ti bufferů (3 široké, 2 úzké) a aluminiové pažbičky (tenké, dlouhé - barva oranžová), dále 3 x aluminiová botka zásobníku - barva oranžová, hledí defender a červená světlovodná muška 5,5 x 2,5 x 1 mm + k tomu i speciálně navržený, hranatý kohout SA/DA. Další drobnosti uzavírají olej, nabíječka zásobníku, CD a kufr. To vše se přirozeně podepisuje na nárůstu přesnosti zbraně a uživatelského komfortu při střelbě + také zmírnění zpětného rázu a prodloužení životnosti zbraně. Sportovce ale jistě bude na prvním místě zajímat plynulý a stálý chod spouště.

2012-08-02-1

Zdroj: ČZ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!