Scrabble na zeď

Publikováno: 09.02.2012 13:26 | Petr Hájek

Jedním z velmi vděčných míst ve výzdobě domácností jsou zdi - tenké věci zde prakticky nezavazí a neubírají z obydlí cenné místo, přesto hned uhodí do očí díky přirozenosti lidského pohledu...

 

2012-02-09-1
 

 

Na zeď se dá dnes pověsit leccos - všelijaké obrázky, malůvky, plakáty, tapiserie či gobelíny, ovšem autor vsadí svoji špatnou pověst, že budete široko daleko v paneláku/domě jediní, kdo má na zdi takto obrovskou verzi známé stolní (a teď už i nástěnné podle všeho...) hry Scrabble. Na rozdíl od desky zbytečně luxusní a vykládané křišťály Swarovski je tento produkt určen k běžnému použití a nejen na parádu.

Pakliže patříte k fanouškům hry, můžete se vsadit, že zážitek s touto verzí od Hammacher Schlemmer bude zcela jiný, nežli tlačení se okolo stolu nad obyčejnou deskou. Za dílkem stojí umělec známý jako John Kahn, jinak mimochodem dnes relativně známý autor četného pop-artu. Bohužel ale, jedná se o věc relativně vzácnou, jelikož desek zatím umělec vyrobil jen a pouze rovných devět kousků...

Tento stylový doplněk domácnosti může být váš za 12 000 USD, opět to ale není nic, co by šikovný našinec nezvládl svépomocí a v duchu časopisu "Urob si sám". Jestliže vás zajímá, jak je deska velká, tak prý skoro přesně 5x tolik, nežli její běžná verze. No a co více si přát - užijí si tak i lidé s horším zrakem, nemluvě o tom, že se kromě protahování hlavy budete rovněž věnovat zcela bez přehánění i aktivnímu tělocviku srovnatelnému s velkými zahradními šachy.

Umělec použil jako základní materiál ruskou břízu, která je laminovaná galvanizovanými kousky ocele. Dá se tedy předpokládat, že něco podobného vydrží doslova generace. Mimochodem, ty stojany po bocích nejsou samozřejmě na CD a DVD, ale na písmenka, jichž každá ze stran pojme právě 50, tedy to máme 2 x 50 = 100 kousků celkem. Jejich velikost strany je asi 10 cm.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!