Šikmý italský hotel

Publikováno: 31.01.2012 13:49 | Petr Hájek

Itálie má dvě nové nakloněné věže, zřejmě pro případ, že ta v Pise jednoho dne opravdu spadne...

 

2012-01-31-1
 

 

V Itálii toho je k vidění doslova nespočetné kvantum zajímavostí, ovšem, když se někoho zeptáte, co je pro něj doslova symbolem Itálie, pak se určitě na jedné z čelních pozic umístí i známá šikmá věž v Pise. Ta byla v posledních letech však šikmá stále více a to natolik, až se objevily varovné hlasy, že jestliže se sem budou i nadále pouštět davy lidí, zřejmě dojde k jejímu brzkému pádu.

 

2012-01-31-1
 

 

Pokud jste se na věž ale opravdu mimořádně těšili, tak zákaz pobíhat po Pise vám zřejmě na radosti nepřidá, ale nemusíte zoufat, jelikož je tu rafinovaná a elegantní náhrada! Jde o hotel NH Fiera v Miláně, jenž je pohodlně umístěn v komplexu Expo Fieramilano, jinak novém veletržním centru Milána. Tedy určitě velmi slušné místo pro jakékoliv akce a návštěvy.

 

2012-01-31-1
 

 

Z čistě architekturního pohledu na věc jde o strhující budovu tvořenou dvojicí věží zrobených a vyprojektovaných francouzským architektem Dominique Perraultem. Design je evidentně inspirován napůl historicky a napůl v moderním minimalismu. Rozhodně však nezaostává, co do komfortu a vybavení. Vše se nalézá cca slabých 20 minut chůze od centra Milána a poblíž řady atrakcí ve Rho a Fiera Milano. Úplně nahoře najdete na jedné z věží fit-centrum.

 

2012-01-31-1
 

 

Je zde poblíž také metro, takže na letiště i jinam se dostanete natošup. Hotel má celkem 398 pokojů, v nichž byla věnována maximální pozornost i těm nejmenším detailům. Všude najdete dnes již běžné hotelové vybavení: teplé barvy na zdech, telefon, klimatizaci, fén, trezor, Wi-Fi internet, TV a nechybí ani dobře vybavený minibar. Zájemce o něco většího pak jistě potěší 12 konferenčních místností s tím, že největší pojme 91 osob najednou.

 

2012-01-31-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!