Sprcha a pračka v jednom

Publikováno: 19.09.2012 12:54 | Petr Hájek

V běžné domácnosti proteče denně zbytečně spousta pitné vody. Spojení sprchy a praní v rámci šetření se tedy přímo nabízí...

 

2012-09-19-1

Zdroj: Dvice

A opět to tu máme. Lidstvu nestačil budík ani rádio, chce radiobudík. Podobně by se dalo pokračovat s většinou lidských vynálezů a to až k dnešnímu kříženci mezi sprchou a pračkou. Drtivá většina udělátek nám jen má zpříjemnit a zpohodlnit existenci, ale koncept dnešního spotřebiče má pro změnu šetřit cennou vodou.

 

 

2012-09-19-1

Zdroj: Dvice

Věc funguje jednoduše. Prostě se sprchujete a voda odtéká jako vždy, ale nikoliv do výlevky, ale do zásobníku. Zde se filtruje a pak použije znovu pro další sprchu nebo praní, to v závislosti na tom, k jaké situaci dojde dříve.

 

 

2012-09-19-1

Zdroj: Dvice

Ještě než vám dojde, jak příšerné by to mohlo být v praxi, musíme raději rychle upřesnit, že se samozřejmě neumýváte ve špinavé vodě a tím méně v ní perete. Jde o to, že se zrecykluje a přefiltruje skrze sadu filtrů, takže je jako nová.

 

 

2012-09-19-1

Zdroj: Dvice

Jelikož se lidé na podobné věci obvykle dívají s podezřením, raději si filtrační mechanismus ještě trochu detailněji popíšeme: je zde celkem trojice filtrů - uhlíkový, chemický a organický. A kdyby se to snad stále zdálo někomu jako chabé, doplňujeme ještě, že bylo pamatováno i na UV sekci pro doražení i té nejposlednější bakterie. 

 

 

2012-09-19-1

Zdroj: Dvice

Pokud nepočítáme právě rozebranou recyklaci, je ve všech ostatních aspektech dané kombo úplně obyčejnou sprchou a pračkou...

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!