Stylová domácnost i lezení po horách v jednom

Publikováno: 10.05.2012 14:34 | Petr Hájek

Pokud jde o stylovou domácnost a lezení, pak by jeden určitě řekl, že snad nemohou být více dvě vzdálené věci, jak se ale vzápětí prokáže, jisté mnichovské firmě se spojení povedlo na jedničku s hvězdičkou.

Dnešní doplněk domácností vznikl prý hlavně s ohledem na nutnost výzev, které si doma lidé rádi dopřávají. Teď nemáme výjimečně na mysli výzvu spočívající v “ukecání” partnerky k pořízení podobné věci, jaké spíše její samotné fyzické překonání. Koncept od mnichovské firmy LUNAR Europe se jmenuje Nova a jedná se o skutečný stylový unikát.

2012-05-10-1

LUNAR Europe Nova v sobě sdružuje hned několik typů funkčnosti. Předně, jde o tréninkovou lezeckou stěnu, která spojuje příjemné s užitečným - můžete si lézt sami po libosti, když se vám zrovna chce a nemusíte kvůli tomu čekat, až odejdou další lidé ze stěny nebo na otevírací hodinu. No a v řadě druhé jde o umění, či přesněji tzv. interaktivní umění!

2012-05-10-1

Pokusy o zařazení lezeckých stěn do interiérů se dnes již sice objevily několikrát (viz Tredwall nebo stěna Aquaclimb), ovšem až  teprve modelu LUNAR Europe Nova se to podařilo v ryze moderním duchu, který dobře zapadá do moderních (a tedy relativně stísněných) prostor. Stěnu si můžete umístit, kam jen chcete, do pracovny, dílny, šatny, …

2012-05-10-1

Stěna sestává z několika bloků a je skvělá také tím, že různé bloky nabízí různé lezecké cesty, ty povolené se vždy pokaždé vysvítí.  Vše jde tak daleko, že cesty jsou k dispozici i ve vašem chytrém telefonu. Sami autoři o svém dílku mluví jako o “aktivním nábytku”, což je překvapivě přesný popis. Nova je prostě praktická, originální a hi-tech zároveň...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!