Stylový luxusní stolek od Marcello Pozzi

Publikováno: 07.09.2012 13:01 | Petr Hájek

Konstrukce domácích stolků není příliš složitá věda, ale co když jich použijete na jediný padesátku zároveň? Kupodivu je to snad i stylovější, nežli s jedinou součástkou... 

2012-09-07-1

Zdroj: Bornrich  

Hlavní designér v restauraci Okada u Wynn Resorts v Las Vegas a Macau je kritikami i zákazníky velmi dobře přijímaný jistý italský architekt a designér, jenž razí zásadu, že největší krása je v jednoduchosti a střízlivosti. Ano, je to Marcello Pozzi, jenž se nám právě pochlubil s prvním svým masově produkovaným stolkem pro domácí hrátky s nábytkem. 

2012-09-07-2

Zdroj: Bornrich

Novince se přezdívá "Stack 50 Table" a nutno jedním dechem doplnit, že toto jméno sedí na stolek jako ulité - dotyčná skoro-skulptura totiž sestává z 50 individuálních disků překližky. Nabízí jej Restoration Hardware, což je zahraniční značka věnující se převážně luxusní domácnosti. 

Stolek je vyveden, co do barvy, v matové hnědi a jako povrchový materiál je zde převážně prvotřídní fenolová pryskyřice. Okraje jsou pískované a čistě překližkové. 

2012-09-07-2

Zdroj: Bornrich 

Stolek vznikl v Itálii, má 48" v nejširším místě a disky samozřejmě nejsou jen tak halabala položené na sobě, ale navlečené na železný nosník. Jedině takto prý šlo zachovat zdánlivě asymetrickou figuru popírající gravitaci.

Na desce stolu je symbolicky znázorněná kovová padesátka. Stolek může být klidně i ve vaší kuchyni, ovšem to tehdy a jen tehdy, pokud za něj vydáte s klidem na duši 2 495 USD. Není to málo, na druhou stranu, dílko je skutečným unikátem i mezi často dost ujetým domácím nábytkem...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!